Hacking czy wirus?

0

Cześć Wam mam prośbę i pytanie jednocześnie, czy możecie rzucić okiem na te screeny? Bo wlazłem na jakiś paskudny link i zaszyfrowało mi dane , czy istnieje możliwość rozszyfrowania tego? Czy to już umarło na amen? ! Bardzo proszę o wszelkie informacje :)

0

Jakbyś zrobił memdump procesu szyfrującego kiedy szyfrował pliki to może by się coś dało poradzić. Teraz to raczej musztarda po obiedzie, chyba że to jakiś lewy randomware który tylko udaje ze coś szyfruje / szyfruje słabo (ale bez próbki ciężko stwierdzić).

0

Na screenie masz informacje o możliwości odszyfrowania 2 plików a później że tylko jeden. Próbowałeś wysyłać jakiś zaszyfrowany plik do odszyfrowania i zadziałało?

0

Moja Żona (dr inf. :)) zrobiła coś takiego parę razy. Tylko backup nas uratował. :)

0

Miałem kilka przypadków zaszyfrowania dysków w taki sposób w poprzedniej firmie. Symantec na to pomógł. Jeśli nie znajdziesz teraz rozwiązania, to i tak wstrzymaj się z formatem, bo rozwiązanie może być dostępne za jakiś czas, np. gdy znajdą osobę, która stworzyła tego ransomware i odzyskają klucze szyfrowania. Na Twoim miejscu przed skanowaniem dysku antywirusami zrobiłbym jego kopię. Słyszałem, że nawet jeśli antywirus nie poradzi sobie z odszyfrowaniem, to i tak może coś edytować w taki sposób, że kolejny antywirus, który normalnie poradziły sobie z tym, już nie da rady.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1