Stworzenie kilku niezależnych środowisk na jednym komputerze.

0

Witam!
Na początku chciałem się przywitać i przeprosić za głupie pytania, ale jestem laikiem komputerowym dlatego zwracam się o pomoc do specjalistów :)

Otóż, potrzebuje stworzyć kilka niezależnych środowisk pracy na jednym komputerze.
Zależy mi aby korzystając z jednego środowiska (adresy e-mail, logi do różnych portali itp.) nie pozostawały żadne ślady z momencie wchodzenia z drugie środowisko (inne meile, inne dane na portalach itp.)
Zależy mi aby uniknąć wspólnych śladów takich jak IP, adres mac, logi, pliko cookies, fingerprinty itp - wszystkie dane, które wysyła komputer w momencie grzebania w internecie.

Czy jest ktoś, kto potrafi opisać jak to zrobić żeby było dobrze? VPS, VirtualBoxy? Osobne modemy do internetu?

Z góry dziękuje za pomoc!

0

Adres IP jest ci przydzielony przez operatora internetu, więc bez co najmniej proxy się nie obejdzie. Adres mac natomiast jest czymś w rodzaju numeru seryjnego karty sieciowej, zmiana nie zawsze możliwa. Co do reszty to starczy zainstalować kilka przeglądarek, każda ma swoje ciasteczka, zapamiętane dane logowania etc. Albo stworzenie kilku profili w jednej przeglądarce. To akurat żaden problem.

ps zainteresuj się tor browserem, tam dane zanim trafią do "publicznego" internetu przechodzą przez kilka do kilkunastu rozrzuconych po świecie komputerów, namierzyć by cię mogło chyba tylko NSA albo inne KGB, Ale póki co nikt się nie przyznał że potrafi więc musiał byś być jakimś Bin Ladenem żeby im się zechciało ryzykować ujawnienie tego że mogą. Co prawda przy wchodzeniu na stronę nie-onion ostatni komputer będzie miał jawnie to co wysyłasz, ale nie będzie miał informacji gdzie fizycznie jesteś (jedyne co będzie miał to ip i mac przedostatniego komputera.

0

Poza tym co pisał @sig (w szczególności o IP i MAC), to można jeszcze założyć kilku użytkowników w jednym systemie (dość silna separacja, ale zależy od systemu), albo zrobić kilka systemów operacyjnych na jednej maszynie (bardzo silna separacja).

0

Dziękuje za wszelkie wskazówki. Tor odpada - będę obsługiwał sklepy internetowe, allegro, meile kilku firm i chciałbym to wszystko dokładnie oddzielić (żeby admistratorzy stron oraz allegro nie miało wglądu na jakie konta się loguje, a wiem, że mają dobre zabezpieczenia i potrafią być czepliwi).

A co myślicie o wykupienie kilku serwerów VPS (jeden serwer dla jednej firmy) i łącznie się za pomocą zdalnego pulpitu z każdym z nim z mojego komputera? Czy taka operacja zapewni pełną prywatność i czy VPS nie wysyła dalej informacji kto go administruje?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1