Sterowanie oświetleniem LED przez USB

0

Cześć i czołem,

Chciałbym napisać program, który określa jaki kolor przeważa na pulpicie (w dowolnym momencie / nieprzerwanie od uruchomienia programu), a potem dostosowuje natężenie i barwę oświetlenia LED, podłączonego przez USB do komputera, do tegoż koloru.
Nie koniecznie wiem od czego zacząć i w jakim języku napisać taki program oraz jak potem dostosować standardową taśmę LED do obsługi takiego projektu.
Z programowaniem jakąś tam styczność mam (javascript) tylko nie wiem w jakim języku szukać podpowiedzi. C++, JAVA? Oraz co dalej?

Będzie mi bardzo miło jeśli ktoś chciałby pomóc w takim projekcie ;)

Pozdrawiam Rafi ;)

0

Jak masz podłączone ledy na usb, bezpośrednio?

0

Ledów jeszcze nie mam. Zakładam, że to będzie coś w tym stylu title
Jeżeli ktoś uważa że inny zestaw będzie lepszy to jestem otwarty.

0

Sprawdź, czy ten zestaw LED lub ewentualnie inny, który kupisz, ma możliwość sterowania przez USB i jakie API udostępnia.

Co do uzyskiwania przeważającego koloru, to w każdym języku będzie to tak samo. Robisz zrzut ekranu i ten obraz tablicą wszystkich pikseli. Z niej obliczasz wartość średnią, najwyższą czy to tam potrzebujesz, może gdzieś w opisach algorytmów przetwarzania obrazów znajdziesz odpowiedź.

Co do języka, to myślę, że najlepiej w C++ lub C#.

0

http://rysownik.com/blog/dyskoteka-zza-monitora-ambilight-dla-pc-za-150-zlotych/ tu masz kilka linków do gotowych projektów oraz info jak to działa

0

Dzięki, będę działał z tematem i w razie czego dam znać co i jak ;)

4

Udało się!

Robiłem wszystko według instrukcji pod tym linkiem: DIY-Ambilight-Using-Arduino-Nano.
Części zamówiłem przez aliexpress. Na szczęście zamówiłem 2 x Arduino Nano, bo jedna albo nie działała od nowości albo podczas lutowania coś przypaliłem bo podczas wgrywania softu dostawałem błąd: avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding - za to druga płytka działa bez zarzutu.
Nie użyłem natomiast zalecanego softu dla Arduino - Bambilight - ma problemy z obsługą powyżej 85 LEDów (w moim przypadku jest 107 LEDów), dość mocno laguje i obciąża system.
Zamiast Bambilight użyłem jego forka Adrilight - jest to ulepszona wersja Bambilight.





=> Efekt końcowy (video) <=

Dzięki za nakierowanie i zabieram się za następny świetny pomysł! :D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1