Flush DNS?

0

Cześć,

Zainstalowałem na swoim VPS Ubuntu 16 Server a na nim nginx. Trochę się nim bawiłem i zrobiłem początkowo redirect z http na https, później zmieniłem redirect portu z 80 na 8080, a na koniec zrobiłem jeszcze inaczej tak, że w URL nie widać na co jest przekierowanie.

Problem jest w tym, że w tej chwili mam stan jaki chciałem, ale na dwóch komputerach których testowałem mam gdzieś coś zapamiętane, że na jednym z nich po wpisaniu domeny przekierowuje mnie na https, a na drugim na port 8080. W telefonie, na którym pierwszy test był po ostatniej zmianie wszystko zadziało się zgodnie z oczekiwaniami. Flush DNS nie pomaga, jak mogę wyczyścić to mapowanie ze swoich komputerów? Router jest jeden więc to kwestia komputerów.

0

No to jak umiesz przekierowywać w nginxu to teraz przekieruj z 8080 i 443 na 80. To chyba nie problem ;)

0

Chodzi mi o to, że mam dobrą konfigurację w nginx. Tylko że komputery mają gdzieś zapisane stare mapowania, bo jak wpisuję domenę to są przekierowywane na 443 lub 8080 (w zależności od tego co było ustawione kiedy wszedłem z urządzenia pierwszy raz, kolejne zmiany w config nginx nie wpływały na zachowanie tych urządzeń które gdzieś sobie zapamiętały konfigurację). Jak wejdę z zupełnie nowego urządzenia, to zostanie zrealizowana bieżąca, prawidłowa konfiguracja.

0

Nie pisałem o konfigu nginxa, możesz czegoś nowego się nauczyć i rediktnąć sobie porty w iptables, dla przykładu.

A jeśli nie chce ci się więcej uczyć to zwyczajnie wyczyść cache przeglądarki, na urządzeniach i powinno działać.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0