Jak ugryźć nieznane kontrolki?

0

Cześć

Piszę aplikację, która w dużym skrócie ma za zadanie odczytać dane z dwóch listboxow należących do innej aplikacji. Jest kilka opcji:

  • czytanie pamięci
  • OCR
  • komunikaty

Na czytanie pamięci jestem zbyt krótki - multi poziomowe pointery i inne zabezpieczenia. Ocr mam skończony, ale okazał się dość kaprysnym rozwiązaniem (doszlifowanie do akceptowanej skuteczności zajmie tyle czasu, że jest ostateczna ostatecznoscia). Komunikaty wykluczylem na początku, bo owe listboxy nie są tym na co wyglądają - to zabezpieczone kopie nie odpowiadające na windowsowe makra (eg ListBox_Gettext) ani komunikaty (eg LB_GETTEXT).

Jednak WinspectorSpy pokazuje że to kontrolki, a nie własne wewnętrzne GUI -> system musi jakoś pobrać dane, żeby to chociażby wyrenderować. Jak on to robi lub jak się pod niego podszyć? Czy w ogóle może istnieć kontrolka nie odpowiadająca na komunikaty?

Pzdr

0

Bardzo ciekawy temat... za chwilę popatrzę czy rozpęta się jaka burza mózgów... bowiem ja toże bym chciał coś podobnego dokonać i Kolega właściwie nieco mnie w tym ubiegł...

Ewentualnie ja pod swoim kątem w trakcie może będę mógł dzięki temu wątkowi doprecyzować moje zapotrzebowanie...

nareszcie jakieś interesujące wątki widzę na tym Forum... pozdro

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1