Sterowniki - karta TV - tworzenie sygnału wyjściowego

0

Jak myślicie, dało by się napisać sterownik i program do jakiejś karty TV naziemnej by zamiast przetwarzał sygnał z kabla antenowego na cyfrowy robiła to na odwrót? czyli by wypuścić jakiś film na kabel TV tak by na TV dało się odebrać jak zwykły kanał telewizji? A najlepiej kilka? Czyli zrobić taką mini domową kablówkę.

0

Ale karta TV ma zazwyczaj tylko WEjścia.
Za to wiele kart graficznych ma wyjścia na TV.

0

Ale raczej powinno dać się za pomocą sterowników zmusić by wejście stało się wyjściem (podobnie jak to bywa z kartami dźwiękowymi, można tam zamienić wejście liniowe lub mikrofonu na wyjście na kolejne głośniki). Zaś karty graficzne mają wyjścia S-Video lub RCA i można przesyłać tylko jeden sygnał video. Zaś karty telewizyjne mają często BCN, F lub temu podobne złącza by można było podpiąć kabel koncentryczny i przesłać kilka sygnałów audio-video na raz. Bo normalnie można wyświetlić kilka kanałów na raz odebranych dzięki karcie tv ichodzi o to by zrobić odwrotność tego procesu.

0

Raczej nie powinno się dać, ponieważ układy kart telewizyjnych są dedykowane wyłącznie do odbioru sygnału, natomiast karty dźwiękowe mają obsługę zarówno kanałów wejściowych jak i wyjściowych.

Kształt złączy nie ma tu nic do gadania.

0

To mniej więcej tak jak przerobić telewizor na nadajnik TV i to programowo :-D .
Można ew wykorzystać jakieś wyjścia z karty graficznej i za pomocą dodatkowego modulatora
( lub wzmacniacza ) wysłać w kabel , ale to już lutownica , elektronika a nie sterowniki .

Karta Tv -> odbiór .
Karta graficzna -> nadawanie .

0

Właśnie chodzi o to że karta graficzna nie nadaje się do tego bardziej niż karta TV. Prędzej właśnie może przerobić lutownicą jak to mówisz kartę TV.
Co do złączy chodzi o to że karta graficzna nadaje w zupełnie inny sposób. Tam jest wyjście jak już pisałem tylko na jeden sygnał video a potrzeba kilka i to audio-video.
Zresztą dałem ten temat w nietuzinkowych bo właśnie ciężka sprawa.
Możliwość przerobienia architektury karty TV mam.

0

Zapomnij o przerabianiu karty TV. W czasach mikroprocków z lutownicą niewiele wskurasz.
Raczej rozejrzyj się za dedykowaną kartą we/wy obsługującą sygnał telewizyjny.

0

O właśnie czy są takie karty TV we/wy? To by w zupełności problem rozwiązało.

P.S.
Tak poza tym lutownicą nawet dziś można niemało wskórać. Zależy tylko jakie ma się fundusze. Szczególnie karty TV mają częściej zwykłe scalaki niż mikroprocesory (jakby miały mikroprocesor to tym bardziej prosta sprawa bo można przeprogramować go). Znajomy bez problemu naprawia nawet tak zminiaturyzowane sprzęty jak laptop. Dla chcącego nic trudnego

0
krzychos7 napisał(a)

O właśnie czy są takie karty TV we/wy?

Oczywiście, że są. Choćby te:
http://allegro.pl/4369_profesjonalne_karty_dv_av.html?id=4369&view=gtext&order=p&change_view=1

krzychos7 napisał(a)

Szczególnie karty TV mają częściej zwykłe scalaki niż mikroprocesory (jakby miały mikroprocesor to tym bardziej prosta sprawa bo można przeprogramować go).

A co twoim zdaniem jest w tych scalakach? Podpowiem: między innymi - mikroprocesory.. W dodatku, kto powiedział, że każdy taki scalak da się przeprogramować :/ Tym bardziej do takiej funkcjonalności. Gdybyś naprawdę miał pojęcie o elektronice, nie pisałbyś takich sloganów bez zastanowienia.

0

Scalak (nie układ scalony) to potoczna nazwa dla bardzo prostego mikroprocesora, najczęściej nieprogramowalnego wielokrotnie (chociaż mikroprocesory też nie zawsze bywają programowalne wtórnie).

Zaś karty do jakich dałeś link to też nie to co szukam. Nie potrzebuje karty do edycji video tylko karty z wyjściem BCN, F lub temu podobne. Te karty maja wyjścia S-Video lub RCA. Jeśli ktoś jest zdania:

Szczawik napisał(a)

Kształt złączy nie ma tu nic do gadania.

To właśnie ma. Zresztą pisałem już dla czego. Konkretniej nie kształt tylko typ a jak wiadomo podział złączy służy właśnie do tego by odróżnić ich przeznaczenie (np. żeby nikt nie chciał podłączyć portu szeregowego do równoległego).
Te karty też mogą tylko wypuścić jeden sygnał, którego na dodatek nie odbiera się w TV przez wejście antenowe. Żeby to zrobić potrzeba modulatora takiego jak ten a na dodatek i tak to tylko jeden kanał. Są też modulatory dzięki którym można nadać kilka sygnałów, takie jak ten ale i tak wtedy trzeba tyle kart graficznych ile chce się kanałów.

Temat chyba skończony bo już prawie w 100% jest pewne że czegoś takiego nie ma/nie da się zrobić. Może niektórych zdenerwowała moja upartość (przepraszam za to) ale chciałem poczekać bo mogło jednak się trafić że ktoś miałby jakiś pomysł.
Jedynym wyjściem na to jednak pozostaje bardzo drogi sprzęt specjalnie przeznaczony do nadawania sygnału TV ale niestety do tego by w domu zrobić sobie mini TV kablową to się nie opłaca.

P.S.
Jak już pisałem to naprawdę nietuzinkowy temat.

0

Jak to się nie da jak się da :)
Jeśli umiesz wojować lutownicą, to zawsze możesz zapoznać się ze specyfikacją złącza PCI [lub innego o wymaganej przepustowości] i skonstruować taką kartę sam :)

0
krzychos7 napisał(a)

Scalak (nie układ scalony) to potoczna nazwa dla bardzo prostego mikroprocesora, najczęściej nieprogramowalnego wielokrotnie (chociaż mikroprocesory też nie zawsze bywają programowalne wtórnie).

Hmm. Ciekawa teoria. Jakoś, będąc z wykształcenia elektronikiem, nie zaryzykowałbym tego stwierdzenia.

krzychos7 napisał(a)
Szczawik napisał(a)

Kształt złączy nie ma tu nic do gadania.

To właśnie ma. Zresztą pisałem już dla czego. Konkretniej nie kształt tylko typ a jak wiadomo podział złączy służy właśnie do tego by odróżnić ich przeznaczenie (np. żeby nikt nie chciał podłączyć portu szeregowego do równoległego).

To wyrwałeś z kontekstu - pisałem, że nie ma znaczenia odnośnie myśli, że: skoro karta ma wejścia BNC to może można ją przeprogramować, by służyło ono jako wyjście. Kształt nie ma znaczenia (bo są zarówno wejścia jak i wyjścia BNC, ale nie można ich stosować zamiennie), tylko funkcja złącza.

Linki, które Cię mogą interesować nie bardzo pasują do PC, ponieważ standardem telewizyjnym jest włączanie do transmittera określonej ilości pojedynczych sygnałów wejściowych (często za pomocą złączy RCA) i otrzymywanie poszczególnych sygnałów w ustawionych pasmach częstotliwości (czyli kanałach) - czyli nic, do czego potrzebowałbyś komputer (nie licząc nadawania).

http://www.rf-links.com/tv_broadcast.htm

Ewentualnie poszukaj pod hasłem ATV, ale sprzęt amatorski do obsługi powyżej 2 kanałów to wydatek około $1000.

To ja może zaproponuję alternatywę - telewizja broadcastowana przez Ethernet. (choćby za pomocą: http://en.wikipedia.org/wiki/Nullsoft_Streaming_Video).

0

Marooned ta też o tym myślałem ale głównie właśnie pod względem zmiany karty TV. a mianowicie zamiany A/C na C/A. Ale jednak to nie wypali.
Zaś całej płyty nie opłaca się robić od nowa.
(tak poza tym pisałem że nie ja tylko znajomy jest dobrym elektronikiem)

Szczawik może scalak jako prosty mikroprocesor nie jest prawidłowym elektronicznym określeniem ale czasem można się z tym spotkać a nawet jak kupowałem je w sklepach elektronicznych to prosiłem o scalaka i dostawałem to o co mi chodziło. Poza tym mikroprocesor jest zarazem częścią układu scalonego ale tez i układem scalonym o dużym stopniu miniaturyzacji.
Co do tego kształtu złączy to w takim razie źle zrozumiałem co ci chodziło.
A twoje propozycje to ciągle nie o to o co mi chodzi. Ja nie chce odtworzyć TV na kompie ani też nie chce transmitera (zresztą jak na mini domową kablówkę to za drogi jest). Po prostu chciałem (a raczej zastanawiałem się nad możliwością) zrobić tak by z kompa szedł sygnał właśnie UHF ale nie z istniejącej TV tylko z moich filmów z kompa lub ewentualnie z strumienia z neta ale by można było odebrać to na Tv jak zwykłą kablówkę.

P.S.
Swoją droga wychodzi że jestem z deka dziwny i mam nietypowe pomysły bo jeśli by było inaczej ktoś by na pewno produkował takie 'odwrotne' karty TV o jakie mi chodzi ale tak sie nie dzieje.

0

Ja rozumiem dokładnie o co Ci chodzi, ale są zarówno transmittery do zewnętrznych anten, jak i do łączenia pasma z wielu niezależnych kanałów - bez tego urządzenia nie połączysz sygnałów w jeden z wydzielonymi kanałami; do tego właśnie służą transmittery (wielowejściowe; bo te do anteny to na ogół - choć nie tylko - jednowejściowe).

To czego szukasz to dokładnie transmitter - tyle, że nie antenowy, a kablówkowy. To wszystko. Niektóre firmy - głównie azjatyckie (przede wszystkim chińskie) - transmitter kablówkowy oznaczają jako CATV Combiner.

Wiem, że najlepszym dla Ciebie byłoby znaleźć po prostu kartę do PC w wyjściem BNC z możliwością nadawania wielokanałowego. Wątpię jednak byś to dostał po pierwsze w Polsce, po drugie za małe pieniądze.

0

No właśnie. To za dużo kosztuje.
A transmiter nie nadaje się do tego co chce bo przecież niby jak do niego dać sygnał z kompa też w jednym kablu? Trzeba by kilka wyjść z kompa (każde na oddzielny kanał) a tego robić nie chce.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1