Kilka pytań o REST API

0

Jeśli tworzę sobie REST API, które nie będzie publiczne (w sensie ogólnodostępne) to czy jest sens żebym zwracał jakieś wyszukane wiadomości ("Zadanie XYZ zostało dodane do twojej tablicy"), czy kody odpowiedzi HTTP?
Przykładowo dla DELETE jest aż kilka możliwości:

A successful response SHOULD be 200 (OK) if the response includes an entity describing the status, 202 (Accepted) if the action has not yet been enacted, or 204 (No Content) if the action has been enacted but the response does not include an entity.

Drugie pytanie, czy jeśli już zwracam jakąś odpowiedź to ma być ona po angielsku czy po polsku? Ale to chyba zależy, bo jeśli ta wiadomość będzie czytana tylko przez developera, który korzysta z API to powinno być po angielsku, ale jeśli będzie wyświetlana klientowi to już zależy od kraju?

1

Odpowiedzi z kodami HTTP wystarczą, a wszelkie komunikaty powinny być po angielsku.

0

Po co chcesz wyswietlac 200, 201, 202 etc? Wyrzucaj tylko te, ktore obslugujesz. Chyba, ze obslugujesz caly zakres :-)
Natomiast same komunikaty teoretycznie powinny byc w jezyku aplikacji. Jesli aplikacja jest PL - robisz PL.
Dla DELETE daj komunikat w stylu "Usunieto". Natomiast zwracaj tak bledy zebys ewentualnie sam byl w stanie znalezc przyczyne ich wystepowania :P

1

Nie ma sensu robić coś na siłe, jesli APi jest na potrzeby wewnętrzne i kod http wystarczy to takie rozwiązanie jest OK. Zwłaszcza jeśli częściowa walidacja jest po stronie frontu a na backendzie po to żeby ktos nie próbował tego obejśc :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0