Co najlepsze do aplikacji mobilnych z współdzielonym kodem?

0

Czeac
Która platforma najlepsza i dla czego do pisania aplikacji mobilnych współdzielonym kodem ? react native vs xamarin vs flutter?

0

Ja bym jeszcze wziął pod uwagę Unity 3D ;)

0

Współdzielonym kodem czego?

W Xamarinie możesz mieć zarówno współdzielony kod samego backendu (serwisty, modele, viewmodele), a natywne widoki dla danej platformy; jak i mieć wspólne wszystko (w Xamarin.Forms), a do tego nadal używające natywnych kontrolek nadal platformy. Do tego możesz mieć jeden kod na backendzie usługi mobilnej (o ile piszesz w ASP.NET) i w aplikacji.

W React Native możesz mieć współdzielony kod (częściowo) swojej aplikacji mobilnej i swojej aplikacji webowej (o ile jest w React). Do tego możesz mieć jeden kod na backendzie usługi mobilnej (o ile piszesz w node) i w aplikacji.

IMO najlepszej nie da się wybrać, bo w każdej jest coś nie tak.

0

Jaki problem chcesz rozwiązać? Jakie aplikacje chcesz stworzyć? Ile procent logiki biznesowej będzie współdzielona?
Kilka lat temu pracowałem w xamarinie: projekt nie był zrealizowany w postaci formsów. Problemy które miałem (jest szansa że się to zmieniło, nie śledzę xamarina): całość aplikacji była napisana w C# / xamlu: trzeba było czekać aż xamarin wyda ~wrapper na natywne kontrolki. Sam Xamarin miał swoje błędy oprócz błędów z natywnych architektur.

Do listy z pierwszego postu dodałbym bym jeszcze Kotlin Native oraz gołego C++.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0