Pobieranie wartosci z przegladarki

0

Witam,

Urzadzenie posiada web server, do ktorego mozna sie dostac przez przegladarke. W interfejsie wyswietlane sa rozne parametry w tym moc.
Chcialbym z poziomu innego prostego programu napisanego w C++/Qt odczytac ta wartosc. Jest taka mozliwosc? Nie mam wgladu do kodu servera na urzadzeniu, jedynie to co jest wyswietlane w przegladarce.

2

Serwer powinien wystawiać odpowiednie endpointy API, które zwracają Ci potrzebne wartości. Tak to powinno wyglądać. A jak wygląda u Ciebie? Rozumiem, że nie masz możliwości postawienia takich endpointów. Jak wygląda strona, którą wystawia ten serwer? Czy jest to coś publicznie dostępnego?

2
 1. Zobacz czy ten webinterfejs nie pobiera danych ajaxem
 2. Jeśli nie, to po porostu scrapuj htmla tej strony i parsuj.
0

Niestety nie jest to publicznie dostepna strona, trzeba sie podlaczyc bezposrednio do urzadzenia aby miec dostep do servera. Nie znam sie na webie, podejrzalem zrodlo strony, znalazlem miejsce, w ktorym wstawiana jest wartosc mocy.

 <td>Avg. Power, W:</td>
           <td id="ROP" class="digit">&nbsp;</td>

wartosc podstawia skrypt w js.

$("#SETPRR").slider("option", "max", SliderMax);
    $("#ROP").html(f.ROP);

Moge wrzucic calego htmla jezeli trzeba. Na podstawie tego jestem w stanie pobrac wartosc ROP?

1

Otwórz narzędzia developerskie w przeglądarce. Odśwież stronę. Popatrz czy pojawiły sie jakieś requesty dodatkowe które pobierają dane...

0

screenshot-20181011134008.png

Nie wiele mi tu mowi, chyba poszukam innego rozwiazania, za malo doswiadczenie w webie.

1

Jeśli to są jedyne requesty to znaczy ze po prostu wszystko leci w tym jednym htmlu. W takim wypadku musisz po prostu w aplikacji pobrać i sparsować htmla.

0

Tak, to jedyne requesty. Dzieki. Zastanawiam sie teraz czy nie latwiej bedzie to napisac w C# bo pozniej moze te dane bede dodawal do bazy.

2

uaktywnij pokazywanie requestów ajaxowych, kliknij przycisk "XHR" z lewej strony przycisku "Requests" w logu powinno pojawić się

XHR GET http .......
0

Zobaczylem, ze jest get
screenshot-20181011154649.png

Otworzylem monitor.cgx, zawiera dane, ktore mnie interesuja w JSON. Pozostaje dostac sie bezposrednio do tego pliku monitor.cgx i parsowac JSONA?
screenshot-20181011154843.png

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0