Program matchmakingowy w przeglądarce

0

Hej Wszystkim,
Kilka dni temu wpadł mi do głowy pomysł stworzenia programu który będzie dobierać ze sobą ludzi na podstawie odpowiedzi na kilka pytań, wszystko miałoby wyglądać schludnie i prosto;
Kod captcha ---> e-mail ---> wiek ---> Pytanie 1 (5 możliwych odpowiedzi, do wyboru 1) ---> Pytanie 2 ---> Pytanie 3 (obydwa na tej samej podstawie co Pytanie 1) ---> Zakończ&Wyślij
Jeśli program znajdzie drugą osobę która odpowiedziała na wiek i 3 pytania w ten sam sposób, to wyśle na maila każdej z nich informacje o matchu i mailu tej drugiej osoby.

Nie mam pojęcia o programowaniu, znam tylko podstawy algorytmów, program ma być bardzo łatwy w obsłudze i użycie go ma zająć max 30 sekund, ale wiem że napisanie całości jest o wiele trudniejsze (przynajmniej dla mnie). Chciałbym na końcu być w stanie umieść program na stronie internetowej stworzonej na WordPress.
Moje pytania do Was:

  1. Jakiego języka programowania powinienem się nauczyć, by stworzyć omawiany program ?
  2. Jak oceniacie cały projekt w stopniu trudności ?
  3. Czy macie jakieś rady do mnie, osobnika który jest prawie kompletnie zielony w tym temacie ;) ?

Wielkie dzięki z góry za wszystkie rady i odpowiedzi

0
  1. Python. Nie no, jak Wordpress to najszybciej PHP.
  2. 2/10
  3. Google, YouTube, Stack Overflow, silna wola.
0

Dzięki za szybkie odpowiedzi i rady, co do Wordpress-a, masz na myśli jakieś inne, lepsze miejsce, gdzie mógłbym zamieścić program ?
Wordpress to praktycznie jedyna strona z całkiem dobrą reputacją którą znam, wiec to jest pierwsze, o czym pomyślałem, nie robiłem jeszcze żadnego głębszego research-a na ten temat.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1