Zielony. Jakiego języka użyć?

0

Chciałbym sobie napisac program który wyszukuje na zdjęciach określone symbole. Czyli musiałbym mieć możliwość pobierania próbek koloru z wybranych miejsc zdjecia... Jaki język programowania się do tego nadaje? Ja się na tym kompletnie nie znam i będę się uczył od zera.

1

ja bym wykorzystał C++, ponieważ robiłem to samo z grą SCRABLE i napisałem to mniej więcej w weekend na jedną z prac domowych na studiach

1

Całkiem prosto robi się to za pomocą biblioteki OpenCV, możesz z niej korzystać w wielu językach np C++, C#, Python, Java. Podobno prosto się to robi również w matlabie.

2

Jeśli naprawdę jesteś bardzo początkujący i nie znasz żadnego języka programowania, to unikałbym C++. Używając C++ jako początkujący spędzisz więcej czasu walcząc z samym językiem, niż rzeczywiście kodując logikę tego, co finalnie chcesz osiągnąć.
Zdecydowanie polecam Python, lub Matlab. Warto wykorzystać wtedy OpenCV tak, jak radził @Crude Monte Carlo.
Do samego Matlab'a można znaleźć wiele poradników i rozwiązań nawet bez użycia OpenCV, a jedynie korzystając z wewnętrznych bibliotek Matlab'a.

0

Zobaczyłem na C++ i okazało się, że jednak znam podstawy. Korzystałem z programowania które musiało się na tym języku opierać. Także spróbuję najpierw od tego. Pewnie tu nie długo wrócę z pytaniami. :) Dzięki.

1

Czytaj link w stopce ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1