Problem z kompilacja w Visual Studio 2017

0

Witam wszystkich

Próbuje swoich sił na stronie spoj.com. Używałem jak dotąd codeblocksa ale nie radzi on sobie z instrukcja to_string. Przesiadłem się na VS ale nieważne jaki kod wpisze to wywala błąd :

1>------ Kompilacja rozpoczęta: Projekt: ConsoleApplication1, Konfiguracja: Debug Win32 ------
1>C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio\2017\Community\Common7\IDE\VC\VCTargets\Microsoft.CppCommon.targets(380,5): error MSB6006: Polecenie „CL.exe” zakończone przez kod -1073741515.
1>Kompilowanie projektu „ConsoleApplication1.vcxproj” wykonane — NIEPOWODZENIE.
========== Kompilacja: 0 zakończono powodzeniem, 1 zakończono niepowodzeniem, 0 zaktualizowano, 0 pominięto ==========

Nie wiem o co chodzi z tym plikiem „CL.exe” . Google tez jakoś nie pomogło. Mógłby ktoś doradzić jak to skompilować

0

Nie wiem o co chodzi z tym plikiem „CL.exe”

Nie znam cpp i produktów MS ale cl.exe to chyba właśnie kompilator

0

'to_string' jest dostepny od standardu C++11 i trzeba go włączyć w opcjach kompilatora, bo nie ma go w.domyślnych ustawieniach.

0

Natomiast ten błąd cl.exe według Google ma coś wspólnego z tym, że może nie masz zainstalowanego poprawnego Windows SDK.

0

W instalatorze VS2017 zaznacz opcję tworzenia „klasycznych aplikacji” w C++.

0

Rzeczywiście z Code::Blocksem się udało ustawiłem tak jak w jednym z linków powyżej ,a konkretnie https://stackoverflow.com/que[...]ng-std-c14-flag-in-codeblocks. Wcześniej myślałem że wystarczy w opcjach zmienić ze standardu c++98 na c++11. Mimo wszystko wielkie dzięki. A co do VS to podczas instalacji zaznaczyłem opcje "Desktop development with C++" czyli programowanie klasycznych aplikacji c++ to chyba powinno wystarczyć. Spróbuje jutro z tym powalczyć pewnie tak jak w cblokcsie coś trzeba zaznaczyć w opcjach bo domyślnie jest nie tak jak trzeba

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0