Smartfon jako żyroskop

0

Witam serdecznie
Wpadłem na pomysł żeby stworzyć własny statyw z stabilizatorem. Chcę użyć do tego smarphona Samsunga galaxy s4 ktory posiada odpowiednie czujniki. Sam telefon bedzie wysyłał sygnały do silników, które te będą zasilane inną baterią. Potrzebuje stworzyć do tego aplikacje która będzie wszystkim sterowała za pomocą usb w telefonie (apk-sygnał na wzmacniacz-wzmacniacz- silniki). Jak stworzyć taką aplikacje albo inaczej. O jakich programach mam czytać z czym to sie je. Potrzebuje impulsu ktory mnie posunie dalej. Nie oczekuje konkretnych odpowiedzi. Dajcie mi poczytać :) pozdrawiam

0

jak s4 to android, jak android to android studio IDE, jak kodowanie to
https://developer.android.com/index.html
jak bedziesz mial problemy z apk to zakladaj kolejne tematy w Mobilne

0

Jak to jest z przesłaniem sygnału z aplikacji do urządzenia po przez usb.

0
Zakręcony Karp i Apk napisał(a):

Jak to jest z przesłaniem sygnału z aplikacji do urządzenia po przez usb. Czytam na ten temat i widzęże długa droga mnie czeka. Ale zastanawiam się czy

idzie zrobić tak, że wziąć jakąś aplikacje gotową np: poziomica.apk i po prostu dodać jakiś kod który zamienia obraz tej kulki na sygnal do silników elektrycznych przez jakiś wzmacniacz napięcia?

0

Gotowego APK raczej nie da się zmodyfikować - ale jeżeli znajdziesz kod takiej aplikacji to możesz do niego coś dodać i z tego zbudować nową paczkę APK.

Raczej nie sterowałbym silnikami z USB samym telefonem, bo nawet nie jestem pewien czy on to potrafi - raczej robi się tutaj pośrednio mikrokontroler (np. Arduino), który łączy się z telefonem, a sam zajmuje się tylko sterowaniem silnikami na podstawie instrukcji z telefonu. Nigdy nie podłączałem tego bezpośrednio przez USB, ale pewnie się da, łącząc się z Arduino jak z portem szeregowym.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0