Wątek przeniesiony 2017-11-09 15:55 z C/C++ przez kq.

Problem z pętlą while

0

Mam problem. Dopiero uczę się programowania, również nie wiem gdzie to dodać, a potrzebuję szybkiej odpowiedzi, aby ruszyć dalej. Aktualnie jestem na etapie pętli while. Robię wszystko jak w kursie ale kurs jest z przed dwóch lat i czymś musi się różnić ale nie mam pojęcia czym. Mój kod wygląda tak:

#include <iostream>

using namespace std;

int populacja=1; int godzin=0;

int main()
{
  while(populacja<=1000000000)
  {
    godzin++;
    populacja=populacja*2;
    cout<<"Uplynelo godzin:"<<godzin;
    cout<<"Populacja wynosi:"<<populacja<<endl;
  }
  return 0;
}

Po kliknięciu F9 wyskakuje mi na ekranie CMD "Process Returned 4256912 (0x40F490)...

0

U mnie działa: https://wandbox.org/permlink/LoBo1HwNr22Lex6g

Konsola Ci znika? Zainwestuj w IDE trzymające konsolę, na pewno też zaraz ktoś wklei linka do jakiegoś poradnika jak to robić (byle nie system("pause")). Czy może problem jest inny?

0

Szczerze powiem nie mam pojęcia o co chodzi z trzymaniem konsoli czy chociażby tym IDE :) Można powiedzieć, że jestem kompletnym laikiem.

0

Okej, już pamiętam, że to środowisko ale z trzymaniem konsoli nadal nie wiem o co do końca chodzi. I znikaniem. Bo ogólnie jak konsola mi się wyświetli to nie znika pÓÓÓÓki nie zamknę.

0

W czym to próbujesz uruchomić że ci ten błąd wywala? bo ja mam tylko ostrzeżenia że populacja i godzin są zmiennymi globalnymi, zupełnie bez potrzeby. Niemniej jednak jak u poprzednika kompiluje się i uruchamia bez przeszkód.

0

Używam code::blocks 16.01

0

Chodzi o ten błąd....
Pętla for działa bez problemu.
Podobny błąd wyskoczył mi przy wpisywaniu komendy "sleep" przy pętli for... Odkryłem, że komendę sleep aktualnie w code::blocks wpisuje się _sleep . I po problemie.
Teraz ten sam lub podobny błąd wyskoczył przy pętli while ale nie znalazłem nic co znaczyło by, że aktualnie wpisuje się tą komendę inaczej.

0

Jak błędu nie rozumiesz, to zamiast opisywać go własnymi słowami go skopiuj lub zrób screenshota.

0

Przepisałem go w poście ale ok. Robię screena.

0

Proszę bardzo, tak to się prezentuje. Dodaję rar.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1