c# oraz Python na macu

0

Witam,
Od niedawna jestem posiadaczem maca, chcąc pisać program w Windows (w c# lub Pythonie) nie było z tym problemu.
C++ na macu pisze w xCode, jeśli chodzi o c# to niestety jestem ciemny, zainstalowałem Visual Studio na maca + .netCore, problem pojawia się gdy puszczam program i tworzą się jedynie pliki .dll w folderze realese lub debug, nie mogę go w ogóle odpalić, w Windowsie było tak, że wchodziłem do folderu i uruchamiała się konsola.
Po kliknieciu strzałki pojawia sie konsola z napisem Hello World, jeśli chodzi o sam plik zapisany na dysku, to nie mogę go otworzyć.
To samo tyczy sie pythona, nie mogę znaleźć żadnego IDE który pomoże mi w pisaniu, kompilowaniu czy debugowaniu programu napisanego w Pythonie.
Wiem, ze jest to całkowicie inny system, może coś robie, a może jest on zbyt skomplikowany dla mnie (?).

0

Co nie działa konkretnie?

Nic nie zrozumiałem, nie wiem czy to wina whiskasa czy czego tam.

0

python nie musi być kompilowany bo to skryptowy język, ale można go skompilować i chyba to się automatycznie robi przy uruchamianiu, ukryty compiled file.

C++ jak daje dll file, to coś jest nie tak, a kompilowałeś przez konsole?
Na macu chyba gcc albo clang compilator jest, spróbuj przez konsole skompilować, a jak nie dasz rady, to jakiś tutorial na maca obejrzyj.

0

Po stworzeniu pliku, wejściu do folderu gdzie jest dany plik i otworzeniu pliku nie wyświetla mi sie konsola, tylko aplikacja Xamarin. W windowsie było tak, że gdy wchodziłem do folderu, to tam znajdował się już pliki .exe i na każdym komputerze z Windowsem on działal.

0

A w ogóle to dll jest windowsową biblioteką tylko, mac jest skopiowany linux i za hajs sprzedawany, tam nie wiem jak to działa, ale może elf file, a tam jeden pies czy biblioteka czy nie, bo to to samo tyle że entry point może nie być ustawiony gdy to tylko biblioteka.

0

To samo tyczy sie pythona, nie mogę znaleźć żadnego IDE który pomoże mi w pisaniu, kompilowaniu czy debugowaniu programu napisanego w Pythonie.

do Pythona popularny jest PyCharm od Jetbrainsa (pisany w Javie, więc multiplatformowy). Ale nie musisz mieć IDE, żeby pisać aplikacje w Pythonie, bo wystarczy jakikolwiek edytor (np. Atom, Sublime, VSCode czy Vim). Plus oczywiście musisz mieć Pythona zainstalowanego (o ile już nie masz Pythona w systemie, ale chyba na makach nie ma Pythona zainstalowanego od razu).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1