Podłączenie MySQL do Spring MVC

0

Czy da się podłączyć zewnętrzną bazę danych (np. MySQL) do "programu" napisanego przy użyciu Spring MVC, czy z założenia Spring MVC jest stand-alone (o ile dobrze pamiętam) i coś takiego jest niewykonalne? Jeżeli da się, to jak powinna wyglądać persistance-unit i pom w Mavenie? W pom.xml mam zależności od: spring-boot-starter-data-jpa, spring-boot-starter-web, spirng-boot-starter-test i od mysql-connector-java. Natomiast persistence unit wygląda tak:

<property name="javax.persistence.jdbc.driver" value="com.mysql.jdbc.Driver" />
      <property name="javax.persistence.jdbc.user" value="login" />
      <property name="javax.persistence.jdbc.password" value="password" />
      <property name="javax.persistence.jdbc.url" value="jdbc:mysql://localhost:3306/mojaBaza" />
      <property name="hibernate.dialect" value="org.hibernate.dialect.MySQL5Dialect" />
       <property name="hibernate.hbm2ddl.auto" value="create"/>

I przy kompilowaniu, wyrzuca mi błąd "Cannot determine embedded database driver class for database type NONE". Jak powinien wyglądać w takim razie pom.xml i persistence.xml, żeby potem móc korzystać z Hiberanate do połączenia z bazą danych?

0

da się, spróbuj może zamiast ustawiać właściwości db w pliku xml, przerzucić to do pliku application.properties do katalogu resources, coś w ten deseń:

# Database
spring.datasource.username = root
spring.datasource.password = root
spring.datasource.driver = com.mysql.jdbc.Driver
spring.datasource.url = jdbc:mysql://localhost:3306/mojaBaza?useSSL=false

Ogólnie mieszasz u siebie za dużo: przy spring-boot-...cokolwiek korzysta się z innego podejścia, i w spring-boot odeszli od ustawień w plikach XML. Poczytaj docu Springa.

0

Nie czytałem dokumentacji, łatwiej "przyswajam wiedzę" jak coś oglądam i słucham, ale tak na szybko jak przeglądnąłem dokumentację to nie zauważyłem zbytnio tam w (bodajże 22 rozdział) rozdziale z spring MVC i w Hibernate nie widziałem żeby się odchodziło od xmla, ale dzięki za informację. Jutro sprawdzą, to co napisałeś, jakby co to będę pisał.

0

Przykładową konfigurację dla aplikacji webowej z użyciem JPA/HIbernate możesz znaleźć na githubie.

W tamtym przykładzie użyta jest co prawda inna baza danych, ale zmiana na mysql sprowadza się do zmiany sterownika i dialektu + dorzucenia odpowiedniej zależności w której klasa ze sterownikiem jest dostępna.

Jeśli chodzi o porsistance.xml to w tej aplikacji go nie używałem, wszystkie obiekty mapowane są przy pomocy adnotacji, na przykład ta klasa.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0