codecademy Python, co dalej? Rozwijanie umiejętności w języku Python

0

Witam, około 2 tygodnie temu zacząłem swoją przygodę z Pythonem. Dzisiaj ukończyłem darmową wersję kursu Python na codecademy.
Moim celem jest uzyskanie wystarczających umiejętności, które pozwolą mi dostać się na płatny staż/okres próbny po to by zdobyć dodatkową wiedzę, doświadczenie, pracować jako programista.

Co do frameworku na chwilę obecną zwracałbym się w kierunku django. Dla tego wyboru nie mam konkretnego uzasadnienia, po prostu przeglądając oferty pracy, django pojawiał się najczęściej.

Mam zamiar obecnie wykonać kilka-kilkanaście mniejszych projektów by utrwalić swoją wiedzę, poznać nowe funkcje,biblioteki oraz ich praktyczne zastosowania.

W związku z tym chciałbym prosić Was o odpowiedzi na kilka z moich pytań:

  1. Aby dostać się na okres próbny/płatny staż mam kierować się tymi wymaganiami: http://4programmers.net/Forum/1032925?
  2. Kiedy zacząć naukę frameworka?
  3. Czy dzięki wykonywaniu kolejno coraz bardziej wymagających projektów analogicznie będę poznawał nowe funkcje, praktyczne zastosowania nowych funkcji/bilbiotek? Czy w celu poznania języka powinienem skupić się na przeglądaniu dokumentacji?
  4. Skąd wziąć przykładowe pomysły na projekt i gdzie/jak zweryfikować jego poprawność? Nie mam na myśli samego efektu końcowego, ale też jak najlepszą optymalizacje, użycie jak najodpowiedniejszych rozwiązań
  5. Nie jestem pewnie, ale domyślam się, że kurs Pythona na codecademy jest dla wersji < 3. Czy ucząc się tego języka powinienem skupiać się na najnowszej wersji? Czy np wersja 2.7 będzie powoli wychodziła z użytku na rzecz 3.x?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas. Będę wdzięczny za każde konstruktywne uwagi, odpowiedzi.

Pozdrawiam

1

Ad 2.: Jak poczujesz się swobodnie w języku.
Ad 3.: Łatwiej się uczyć systematycznie, równolegle z pisaniem programów. Oczywiście jeśli odczuwasz taką potrzebę, to możesz się nauczyć dokumentacji na pamięć, ale nie bardzo widzę w tym sens. Tym niemniej, dobrze by było ją przynajmniej raz przejrzeć, ot choćby po to, żeby wiedzieć, co w niej jest.
Ad 5.: Najbardziej rzucającą się w oczy różnicą, pomiędzy starym a nowym Pythonem, jest to, że w nowym print jest funkcją, a w starym wyrażeniem. Stąd kiedyś pisało się print "Hello World!", teraz to print("Hello World!"). Wersja 2.7 nie jest już od lat rozwijana, dostaje tylko poprawki błędów. Nie ma sensu się jej uczyć; przy czym różnice są na tyle małe, że jeśli kiedyś Cię życie (tzn. niekompatybilny stary kod, którym musisz się opiekować, a który zabraniają Ci przepisać) zmusi, to łatwo Ci się będzie nauczyć tych paru podstawowych różnic i wycofać.

0

Althorion: dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję, że nie masz mi za złe, że dopiero teraz dziękuję w osobnym poście, ale wczoraj uraczyłem Cię plusikiem :)

Korzystając z tego, że już raz udzieliłeś się w moim wątku, chciałbym ponownie nadużyć Twojej uprzejmości. Znalazłem dzisiaj następujący wpis: http://www.wykop.pl/wpis/9876900/python-naukaprogramowania-programowanie-wstep-pod-/ i chciałem się upewnić czy jest był i jest aktualny, ponieważ chciałbym na początku kierować się nim.

0

oprocz samego pythona i Django przydadza sie tez bazy danych np. postgres,mongo. Jak sobie zrobisz jakis wiekszy projekt z tymi technologiami to mozesz spokojnie zaczac uderzac do pracy.

0

Khuzy, co do baz danych: przeglądając oferty prac parę dni temu zauważyłem, że częstym wymaganiem jest znajomość jakiejś bazy danych. Najczęściej pojawiający wymóg dotyczył o ile pamięć mnie nie myli postgres, dlatego też będę celował właśnie w nią.

0

No i jakieś pojęcie o JavaScript,HTML,CSS też wypadałoby mieć :)

0

co do JavaScript to kompletnie nic. W gimnazjum bawiłem się trochę w HTML i CSS, więc może i bardzo ogólnie, ale coś tam wiem.
Właśnie od godziny czytam Learning Python by Mark Lutz (edycja Ve). Wystarczająco czasu w swoim życiu zmarnowałem na głupoty, zamiast wziąć się za siebie i zacząć naukę programowania.

Na chwile obecną mam w planie przerobić minimum w/w książkę do pythona, jakieś książki o algorytmach. Jeśli swobodnie w swoim mniemaniu będę posługiwał się Pythonem, wtedy zabiorę się za django i postgres lub postgres i django.

Serdeczne dzięki za każde uwagi, podpowiedzi :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1