Aplikacja desktopowa z użyciem bazy danych

0

Cześć,

Zabieram się do napisania aplikacji desktopowej. W finalnej formie zastąpi mi walające się po biurku kartki, na których dotychczas obliczam moje składniki żywieniowe w diecie, ich ilości itd. Jestem laikiem w bazach danych, bo nie miałem z nimi styczności do tej pory. Chciałbym, aby w apce była możliwość odczytu istniejących w bazie produktów, a także zapisu nowych. Pierwsza myśl to MySQL. Czy to dobry wybór? Proszę o podpowiedzi i dzięki za pomoc.

5

Jeśli to ma być aplikacja desktopowa tylko dla Ciebie, to niekoniecznie jest sens pakować się w jakąś dużą bazę danych, równie dobrze możesz użyć jakiegoś SQLite albo nawet pliku.

0

Myślę, że do takiej prostej aplikacji spokojnie starczą pliki, na przykład w formacie CSV. Do trzymania i uzupełniania danych o produktach nie opłaca się instalować i uruchamiać specjalnie bazy danych.

0

Skoro jesteś laikiem w bazach danych to może faktycznie lepiej będzie użyć plików do zapisu danych, bo to już ułatwi Ci życie. Jeśli to nie satysfakcjonuje Cię, to może zwyczajnie - arkusz kalkulacyjny? No a jeśli i to za mało, to chyba tylko pozostają Ci bazy danych. Jakie? Może przytoczone tu SQLite (https:sqlite.org/), może MySQL/MariaDB (https:mariadb.org/), może Firebird (http://www.firebirdsql.org/) - Twój wybór.

0

Dzięki za pomoc. Użyję SQLite, żeby przy okazji łapać expa z baz danych :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0