Uczę się programowania i jakoś mam problem z pisaniem programów obiektowych... więc postanowiłem coś działać w tym kierunku, a więc od podstaw :D Postanowiłem napisać zwykłą obsługe bilbioteki.

A więc jak rozumiem liste książek na początku to jedyna opcja to plik tekstowy, w którym jest index, tytuł, autor itd oddzielone średnikiem dla prostszego ewentualnego eksportu do xls.

No wiadomo main, plik decyzyjny co chcemy robić.

Klasa Book, do dodawania,usuwania książek z listy, wyświetlania i sortowania. Sortowanie czyli książki tego autora/taki rok wydania/ktore sa wypożyczone, dla uproszczenia uznałem że w bibliotece jest jedna książka z danego tytułu.

Klasa Librarian, tylko on będzie miał dostęp do funkcji usuwania/dodawania książek w liście, dodawania/usuwanie książek do kont użytkowników (wypożyczenia/zwroty), wyświetlanie przetrzymanych książek, przeglądanie książek wypożyczonych przez danego użytkownika.

Klasa User wypożyczanie/oddawania książek, przeglądanie wypożyczonych, wyświetlanie przetrzymanych książek.

I tu jest koniec moich pomysłów, coś jeszcze byście do tego dodali? Nie bawię się w żadne swing/springi. Chciałbym sobie to jakoś lekko urozmaicić i utrudnić :D najlepiej w taki sposób, by nadawało do portfolio na juniora

@furious programming myślę, że takie tagi są wystarczające