tutoriale vs. ksiazki

0

Spotkałem się z opinią, że osoby uczące się z tutoriali tak naprawdę nic nie umieją, przerobiłem już 100 stron książki o c#, ale strasznie ciężko mi się za to zabierać, dużo łatwiej myślę byłoby mi z tutoriali, czy też z filmików, ogólnie z czegoś na monitorze(sprawdzałem nie ma tej książki w pdfie). Co sądzicie o różnicach między tutorialami, a ksiazka?

8
 1. tutorial - krok po kroku tworzysz swój program
  plusy:
  • praktyka, zależność: czytasz - klepiesz
  • umiesz stworzyć swoja aplikację,
 2. książki, dokumentacja i inne źródła z dłuższymi formami pisanymi - zgłębiasz wiedzę
  plusy:
  • wiesz jak coś działa i czemu
  • nie klepiesz bezmyślnie, tylko świadomie programujesz

Wybierz formę nauki, która ci odpowiada. Skoro zaczynasz i książki cie męczą a tutoriale nie, baw się tym i przerabiaj tutoriale. Oczywiście w pewnym momencie będzie to za mało, ale nie martw się na zapas tylko ciesz chwilą :)

0

Po przerobieniu kursu Mirka Zeleta z C++ oraz Książki do C++, zdecydowanie polecam książki. Jeśli będziesz miał problem ze zrozumieniem czegoś z książki np. pętli, to obejrzyj odcinek z jakiegoś kursu o konkretnie pętlach. A gdy zrozumiesz co jest w tym konkretnym odcinku i jak to działa, to przerób to samo z książki.

0

Na początek poznawania języka tylko książki. Potem tutorial jak najbardziej ale też tylko pisany. Wkurzają przynajmniej mnie wersje video.

0

Z tutoriali można polecić Berka Banasa. Z książek można polecić te, które polecają inni. A najlepiej nie oglądać ani tutoriali ani nie czytać książek tylko czytać dokumentacje.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0