Nauka C# - winForms

0

Cześć,
chciałem nauczyć się w końcu C#. Umiem dosyć dobrze C++. Programowałem również w PHP i paru innych językach. Chciałem się więc dowiedzieć jaką książkę byście polecili dla osoby, która wie czym jest zmienna, pętla, klasa, funkcja etc?
Mam również pytanie czy znacie jakąś książkę, która opisuje win forms, bo na tym głównie mi zależy. Chciałem poznać to narzędzie i zależy mi na zrozumieniu (samo bezmyślne przeciąganie buttonów etc. to trochę mało)...

0

Może Andrew Troelsen ?

0

Moim zdaniem na początek w zupełności wystarczy http://helion.pl/ksiazki/c-6-[...]ahari-ben-albahari,ch6lek.htm Zawiera wszystko to co jest potrzebne w zwięzłej formie. Jeżeli chodzi o WinFormsy to raczej polecałbym odpuścić i wziąć się od razu za WPF. No chyba, że interesuje Cie utrzymanie starych, wielkich systemów, bo tylko do tego obecnie używany jest WinForms.

0

Gdy uczyłem się C# używałem tej książki http://helion.pl/ksiazki/visu[...]i-jacek-matulewski,vs12pa.htm aktualna do końca nie jest bo jest do C# 5.0 przykłady były tam z WinForms ale uznałem że dla nauki samego języka i składni może się sprawdzić no i tak się stało poznałem podstawy. Aktualnie idę w stronę WPF bo jest to nowsza technologia. Jeśli myślisz o aplikacjach desktopowych polecam Ci właśnie WPF.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0