Jak dodać bibliotekę mysql do projektu?

0

Witam. Mam problem z dodaniem biblioteki mysql w code blocks. Ściągnąłem connector i postępowałem zgodnie z instrukcją :

http://cpp0x.pl/artykuly/?id=48

Mimo to po kompilacji wywala mi błąd : fatal error : mysql.h: no such file or directory. Nie mam pojęcia dlaczego nie działa. Jestem początkujący i możliwe ,że coś źle zrozumiałem nawet w takiej niby banalnej instrukcji. Prosiłbym o pomoc. Z góry dzięki.

0

Błąd mówi że źle wykonałeś 1 krok tej instrukcji i nie dodałeś ścieżki do include.

0

@Shalom

A jak i gdzie taką ścieżkę dodać ?

0

Masz to opisane w podlinkownym artykule.

0

@Shalom

Tak też zrobiłem. Jeśli chodzi o include ,to mam ścieżkę podobną jak w opisie - C:\users\marcin\desktop\biblioteka\MySQL\MySQL Connector C++ 1.1\include . Ale nie chce działać.

0
  1. Na pewno dodałeś to w search directories -> compiler a nie w linker?
  2. Pozbyłbym sie spacji z tej ścieżki, tak na wszelki wypadek
  3. Czy w tym folderze na pewno masz plik mysql.h ?
0
  1. Tak ,sprawdzałem wiele razy.
    2.Nic nie dało.
  2. Nie mam. A w którym folderze miałbym mieć?
0

A widzisz ;] Najpewniej artykuł którym sie posługujesz jest po prostu stary i odnosi się do starszej wersji tej biblioteki, w której plik mysql.h istniał. W nowej wersji go nie ma, może ma inną nazwę, może został podzielony na kilka mniejszych. Zalecam poczytać sobie co masz w plikach nagłówkowych w tej bibliotece.

0

Mam w tej bibliotece z 20 plików nagłówkowych. Nie wiem co z nimi zrobić. Jakoś muszę dodać tą bibliotekę bo bez niej nie ruszę dalej. Chyba że jest jakaś alternatywa. Muszę połączyć się z bazą danych z poziomu programu c++. Baza jest na lokalnym serwerze wampa.

0

Proponuje te pliki przeczytać zeby widzieć jakie funkcje udostępnia ta biblioteka...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0