Pobieranie informacji z firmaware urządzenia wielofunkcyjnego

0

Witam.
Jak w temacie, czy jest możliwość pobrania z poziomu PHP z drukarki na przykład HP Color LaserJet 2320 fxi MFP takich wartości jak stan poziomu tuszu ?
Urządzenie podłączone jest jest sieciowo identyfikowane po nazwie hosta.
Moją koncepcja jest stworzenie listy drukarek z takimi danymi jak , status, nazwa, adres ip, nazwa hosta, web interface, download drivers, poziom tuszu (lub tylko info, że mało tuszu, przykładowo 2 informacje true - wystarczający poziom i false - mało tuszu)
Mam przygotowaną tabelką. Skryptem pinguje adres drukarki, która zwraca wartość i wskazuje status urządzenia online czy offline. Lecz jeżeli chodzi o pobieranie innych wartości z urządzenia to nie mam pojęcia.

0

Wiem, że można sprawdzić te informację z poziomu web interface, lecz chciałbym wyciągnąć te dane do tabeli tylko, na przykład wartość poziomu tusz nie wchodząc w web interface urządzenia. info w tabeli ( poziom tuszu - ok )

0

To co chcesz je telepatycznie pobrać? Musisz się z czymś połączyć co zwróci te dane - web interface jest najprostszym rozwiązaniem. Część drukarek ma jeszcze coś takiego jak SNMP jednak dla drukarek nie ma jednego protokołu i nie da się zrobić uniwersalnego "odpytywacza". Spróbuj tym i zobacz co dostaniesz http://www.papercut.com/kb/Main/DiagnosingSNMPIssues

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1