Znalezienie/stworzenie pliku .h - C++

0

Cześć,
Głupio mi zadawać takie proste pytanie, Newbie to pewnie zbyt zaawansowany dział no ale muszę to zrobić.
Dopiero zaczynam programować w języku C++, korzystam z Visual Studio. Potrzebuję znaleźć plik .cpp oraz .h z mojego projektu.
Plik CPP wiadomo, stworzyłem w pustym projekcie ale co z plikiem .h? Również mam go stworzyć ręcznie? Co ma się w nim znajdować jeśli tak?

0

Jeśli dopiero zaczynasz, to na 99% nie potrzebujesz kombinować z plikami *.h, ale może jesteś tym wyjątkowym 1%. :P
Z tego, co pamiętam wszystkie pliki projektu powinny ci się wyświetlić w oknie zwanym "Solution Explorer". Domyślnie to okno chyba jest po lewej stronie, ale to można zmienić (lub całkiem ukryć okno), więc ewentualnie będziesz musiał poszukać.

W Solution Explorer powinieneś znaleźć sekcję nazwaną "Header Files". Tam powinny się wyświetlić wszystkie pliki *.h, jakie masz w projekcie. Jeżeli nie masz tam żadnych plików, to musisz stworzyć nowy.

0

Dziękuję za odpowiedź.
Niestety nie posiadam żadnego pliku *.h w moim projekcie. Mogę go stworzyć ale będzie on pusty, co w takim razie powinno się tam znaleźć?

0

Poczytasz sobie o nich choćby tutaj https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik_nag%C5%82%C3%B3wkowy, aczkolwiek zgodzę się z kolegą że go prawdopodobnie nie potrzebujesz. Mają one zastosowanie tylko przy projektach w których jest więcej niż jeden plik z kodem (bo np pracuje przy nich więcej niż jeden programista)

1

Ja zawsze do pliku .h wrzucam deklaracje, a do .cpp definicje.

0

Czy mógłby ktoś mnie poprawić?
Wydaje mi się, że jak ktoś chciał ode mnie pliki .h mojego programu to może wystarczą biblioteki np. iostream.h lub cmath.h który znalazłem przy projekcie?
To są najbardziej podstawowe programy, znajduje się tu tylko main więc nie wydaje mi się abym miał cokolwiek dołączać.
Mam wysłać: tylko pliki źródłowe, nagłówkowe niezależne od środowiska.

0

Czyli wyślij plik(i?) z kodem twojego programu (mają rozszerzenie c lub cpp zależy w czym pisałeś), i będzie dobrze. iostream.h czy też cmath.h to część kompilatora, wysyłanie ich nie ma sensu (bo odbiorca wiadomości już je ma).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0