Jak skopiować serwer?

0

Jak można skopiować serwer jakiejś strony na swój komputer w celu zrozumienia zasad jego działania? Albo przynajmniej zasymulować skopiowanie takiego serwera?

0

Rozumiem, że masz na myśli dostęp do kodu źródłowego istniejącej strony internetowej ?

0

@lukashid nie, mam na myśli sam serwer na którym ona stoi.

1

Po co chciałbyś kopiować serwer jakiejś strony? :|
Sprawdź po prostu jaki jest tam zainstalowany, i to samo apt-getnij u siebie.

0

I ten apt-get pobierze mi serwer? W celach edukacyjnych, żeby wiedzieć na jakiej podstawie otrzymuje od tego serwera jakieś wiadomości i co się na nim dzieje kiedy je do niego wysyłam.

0

Ktoś postawił sobie np. czat. Jak pisze wiadomość na tym czacie to wysyła się jakaś wiadomość do serwera którą serwer musi zinterpretować na jakiejś podstawie i odesłać z powrotem w formie wiadomości na czacie. Więc na przykład chce zbadać jakie (prawidłowe) wiadomości może przyjąć serwer i na jakiej podstawie je interpretuje.

0

tego sie nie da zrobic jezeli nie masz dostepu do serwera. To tak jakbys chcial skopiowac sobie serwery facebooka bez zadnego dostepu do nich... to by nie mialo sensu przeciez

1

Pozwól, że Ci wytłumaczę jak to mniej więcej wygląda.

Kiedy rozmawiasz z kimś na chacie przez internet, do poprawnego działania komunikatora na którym piszesz muszą w tej samej chwili działać 3 maszyny.

  1. Twój pc.
  2. Pc Twojego rozmówcy
  3. Serwer aplikacji.

Wysyłając wiadomość do kolegi, wysyłasz ją na serwer, który nasłuchuje czy, żadna z jego aplikacji klienckich nie wysłała informacji. Kiedy serwer otrzymuje Twoją wiadomość, dopiero ona jest wysyłana do Twojego kolegi.

Teraz to jak interpretowana jest Twoja wiadomość, w jaki sposób serwer "wie" do kogo wysłać daną wiadomość to wszystko kwestia kodu danej aplikacji oraz jej bazy danych. Baza danych raczej zawsze jest obecna, gdyż na komunikatorach tworzysz własne indywidualne konto na które potem się logujesz, więc gdzieś te informacje muszą być przechowywane.

Dostęp do kodu danego serwera raczej dla Ciebie nie jest możliwy. Gdyby taki dostęp był powszechny, prowadziłoby do do dużych nadużyć:

  • podsłuchiwanie nie swoich rozmów
  • usuwanie kont użytkowników
  • podszywanie się pod rozmówców
    itp

Inną sprawą jest, że aplikacja działająca na serwerze może być już skompilowana (chyba że jest to aplikacja webowa), wtedy tak czy siak wglądu w kod raczej mieć nie będziesz.

Jedyne remedium w Twojej sprawie, skoro chcesz zrozumieć działanie takich aplikacji, jest napisanie ich prostszych wersji samemu. Postaw sobie wirtualne środowisko, napisz prostą aplikację serwerową, która będzie nasłuchiwać połączeń, a po stronie swojego peceta zrób aplikację kliencką. Jak się do tego zabrać --> google :)

2

skopiować serwer ...

coś jak w tym kawale:

-masz szlaban, oddawaj internet
-cały ?
-tak, cały !

1

Ktoś postawił sobie np. czat. Jak pisze wiadomość na tym czacie to wysyła się jakaś wiadomość do serwera którą serwer musi zinterpretować na jakiejś podstawie i odesłać z powrotem w formie wiadomości na czacie. Więc na przykład chce zbadać jakie (prawidłowe) wiadomości może przyjąć serwer i na jakiej podstawie je interpretuje.

Do tego akurat nie trzeba kopiować serwera. Do tego wystarczy ci zwykły sniffer jak Wireshark. Możesz jego pomocą "podsłuchać" wszystkie pakiety sieciowe które wysyła twój komputer. Możesz więc przechwycić tego cokolwiek wysyłasz do tego serwera.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1