tablica list jednokierunkowych? (czysty C)

0

Witam, czy da się stworzyć tablicę jakiejs struktury, ktora jest lista jednokierunkowa?
Chodzi mi o to, ze:

  1. Na jednej liscie jednokierunkowej przechowywane sa informacje o produktach spozywczych, ogolnie dostepnych powiedzmy w magazynie.
    Teraz mam stworzyć taką opcję w programie, która da możliwość wczytania nowych przepisow z dowolnego pliku tekstowego (czyli jakby nazw przepisow i produktow potrzebnych do ich realizacji) i tak jakby dla kazdego wczytanego dania chce umiescic jego skladniki (produkty) gdzieś i teraz nasuwa sie pytanie, gdzie je umiescic? Wpadlem na pomysl ze o ile jest to mozliwe zrobić tablice struktur tako jak w 1) i kazdy "przepis" (skladniki) wsadzać do jednego elementu tej tablicy. Ktos cos doradzi?
1

Lista list.

0

@spartanPAGE
Aha, nazywa to się lista list, a w jaki sposób ją się tworzy? Normalnie jak mam stukturę, która jest listą jednokierunkową, to mam zrobić tablicę struktur o tym typie? A jak potem sie odwoływać do poszczególnych list?

0

To nie ma sensu, przy przepisie wystarczy że dasz wskaźnik na produkt.

0

@_13th_Dragon
Ale nie bardzo rozumiem, dlaczego mam dać wskaźnik? Uzytkownik moze wczytac produkty, nawet te których nie ma w magazynie xD, więc ta lista list nie jest złym pomysłem i w miarę rozumiem jak by to działało, widzę w tym jakiś sens do rozwiązania kilku problemów, tylko w jaki sposób odwoływać się do tej listy list i jak ją sie tworzy?

0

W takim razie zrób trzy listy

  • wszystkie znane produkty
  • przepisy - ze wskaźnikami na znane
  • produkty w sklepie - ze wskaźnikami na znane (właściwie to samo co przepis, tylko ilość jest jakaś niebotyczna aby nie zabrakło)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1