Folder .git na serwerze

0

Witam

Zostałem poproszony o wykonanie kopii zapasowej serwera WWW. Znajduje się na nim folder o nazwie .git a w nim m.in. folder objects. Domyślam się, że jest to jakiś folder serwerowy a nie założony przez twórcę strony. Znajduje się w nim kilkaset tysięcy plików o rozmiarze ponad 11GB.

Czy ten folder można spokojnie oczyścić ? To są jakieś logi ?
Dodam tylko, że hosting to OVH.

0

To jest zapewne repozytorium git dla tego projektu więc cała historia systemu kontroli werjsji, wszystkie commity etc. BTW mam nadzieje że nie mieliście publicznego dostępu do tego folderu z poziomu serwera www :D

1

To jest folder systemu kontroli wersji. Tam GIT zapisuje całą historię zmian w projekcie. Jeśli ktoś nadal pracuje nad serwisem to pewnie z tego folderu korzysta bo inaczej nie byłoby w nim tyle danych gdyby był po prostu założony kiedyś tam na początku projektu.

Edit: Ehh, za długo zdania składam, znowu nie zdążyłem pierwszy odpowiedzieć :P

0

Żeby uściślić: jeżeli był publiczny dostęp do tego katalogu (nawet bez listowania) to możesz założyć, że dowolna osoba mogła pobrać kod źródłowy twojej strony.

0

możesz zoptymalizować rozmiar folderu .git przez wykonanie "git gc"

0
Rev napisał(a):

Żeby uściślić: jeżeli był publiczny dostęp do tego katalogu (nawet bez listowania) to możesz założyć, że dowolna osoba mogła pobrać kod źródłowy twojej strony.

Ja bym powiedział że nawet dużo więcej niż tylko kod źródłowy - cała historię zmian tego kodu. Może np. dzis w kodzie nie ma juz hardkodowanego hasła do bazy produkcynej ale kiedyś było bo ktoś przypadkiem commitował. Albo klucze szyfrowania gdzieś tam w kodzie są/były. Albo były odwołania do jakiejś "tajnej" tabeli w bazie danych ;)

0

Ten folder ma CHMOD 755 :/

Co teraz ? Mogę wywalić ten folder czy posypie się strona ?

0

E tam, mogło być zawsze 777 albo jeszcze SUID czy GUID :D
Strona się raczej nie posypie, ale jak wywalisz ten folder to developerzy którzy tą stronę klepią mogą sie mocno zdziwić...

0

Nikt już nie zajmuje się tą stroną od kilku miesięcy. Spróbuję usunąć folder.

0

Ja bym go nie usuwał tylko gdzieś archiwizował na wypadek gdyby ktoś kiedyś ten projekt chciał poprawiać / rozbudowywać ;]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0