Jak za pomocą tablic przejść pokazać test przejść stanów?

0

Muszę zaprojektować test przejścia stanów dla odtwarzacza muzyki. Jak ma wygląda taka tabelka?

0

A to wymyślne zadanie dla realizatorów dźwięku i wiesz o jakie stany chodzi, czy udziwnione zadanie dla początkujących i nie wiesz o jakie stany chodzi?

0

stany z własnego odtwarzacza muzycznego

0

i jakie to stany?

0

Ale czemu to ma być tablica? Nie możesz zrobic diagramu maszyny stanów? Zwykłego automatu skończonego? o_O

0

Może być za pomocą grafów lub tablic przejść. Co do tych stanów nie wiem czy to można zaliczyć do nich np. odtwarzanie, stop, pauza, do przodu utwór, do tyłu utwór, ulubione, często odtwarzane, ostatnio dodane, lista utworów, informacje o utworze.

0

Czy chodzi o automat skończenie stanowy? http://kml.jogger.pl/2010/02/22/deterministyczny-automat-skonczony/

0

chyba tak. Może mi ktoś wyjaśnić, pokazać przykład jak to można zrobić? Czy stany które wypisałem są dobre czy może jeszcze coś dopisać?

0

Skoro tak to chyba nic strasznego, jeżeli dobrze rozumiem o co chodzi...
Stany podałeś. Alfabet, to przyciski na odtwarzaczu. Teraz musisz określić dla każdego stanu co powoduje wciśnięcie przycisków.

A czego nie rozumiesz w przykładzie z linka?

0

Nie rozumiem jak to ma być przedstawione? Mam coś takiego
alfabet - Σ={odtwarzanie, stop, pauza, do przodu utwór, do tyłu utwór}
Łańcuch (słowo) - np. odtwarzanie, stop, odtwarzanie, do tyłu, pauza, stop.
Dla każdego z wcześniej wymienionych stanów "ulubione, często odtwarzane, ostatnio dodane, lista utworów, informacje o utworze" mam przedstawić na osobnych diagramach przejść?

1

Wybacz, ale przeczytałem stany i nie skupiłem się na nich - teraz je skomentuję:

W najprostszej wersji mógłbyś mieć trzy stany: odtwarzanie, pauza i stop. I alfabet tak jak podałeś. Wtedy nie rozróżniasz utworów i next i prev też ich nie rozróżniają, tylko powodują przejście na stop.

Możesz też bardziej skomplikować i założyć, że masz 10 utworów i chcesz je rozróżniać. Wtedy potrzebujesz 3 stany x 10 aktualnie wybranych utworów, czyli play1, play2, ... play10, pauza1, ...

Zależy jak bardzo chcesz sobie skomplikować ten graf (albo tabelę) jeżeli bardzo, bardzo, to możesz do tego dodać jeszcze jakieś menu (rozbudowując alfabet).

W najprostszej wersji masz jedną zmienną, która przyjmuje 3 wartości. W wersji drugiej masz dwie zmienne (druga przyjmuje 10 wartości), w wersji trzeciej miałbyś tyle zmiennych ile sobie wymyślisz... A pojedynczy stan w automacie reprezentuje stany wszystkich zmiennych. Generalnie musisz mieć wszystkie kombinacje, czyli 3 x 10 x ... stanów. No chyba, że wartość jakiejś zmiennej wynika z innej, np. z odtwarzania może od razu wynikać, że nie jesteś w menu...

I teraz musisz określić sobie wszystkie możliwości przejścia: jestem w stanie odtwarzanie i wciśnięto pauza, a więc muszę przejść do stanu pauza...

Można też skomplikować jeszcze nieco i założyć, że odtwarzanie utworu się kiedyś kończy i odtwarzacz przechodzi do następnego sam bez wciśnięcia przycisku. Wtedy mówimy o automacie z ε-przejściami...

0

jakie jeszcze mogę dodać stany? może być powtarzanie utworu, powtarzaj wszystko, brak powtarzania, wyświetlenie utworów, wczytanie utworów?

0

Możesz dodać stany odpowiedzialne za menu (dodałbym jeszcze wtedy przycisk menu) i dodawać co Ci przyjdzie do głowy;)
Może zacznij od najprostszej wersji i rozbudowuj aż Ci się odechce?:)

0

Ma to wyglądać tak jak w załączniku?

0

Jeżeli nadal mówimy o automacie skończonym, to na przejściach brakuje opisów ze znakami z alfabetu.

0

Patrząc na przykład maszyny z gazetami to rozumiem, że na opisie strzałek podaję kwotę która została wrzucona i dąży do 0. Jak to ma wyglądać w moim przykładzie? Mam podawać w opisie strzałek co naciskam np "stop" i "odtwarzanie" można przechodzić pomiędzy tymi stanami czyli mam umieścić dwie przeciwne strzałki i opisać "stop" -odtwarzanie-> "odtwarzanie" -stop-> "stop"

0

Tak.

Natomiast gdy np. ze stanu stop do stanu stop (czyli pętla) prowadzić by miały strzałki z przyciskami stop, next i prev, to robi się jedną strzałkę i etykietuje ją symbolami (w Twoim przypadku przyciskami) wymienionymi po przecinku.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1