Czy laptop nadaje się do projektowania stron www?

0

Czy laptop nadaje się do projektowania stron www czy trzeba dokupić monitor, bo ostatnio na monitorze laptopa zaprojektowałem stronę i wyświetliłem na jakimś monitorze samsung 920nw to na monitorze samsung 920nw pojawiły się inne odcienie kolorów...może tu chodzi o ustawienia karty graficznej laptopa ?

0

Nie znam się na zagadnieniu, ale tak sobie myślę, że strona WWW może być wyświetlana na różnych urządzeniach. Jedne mogą mieć kolory ustawione (najpewniej fabrycznie) na jeden sposób, inne ciut inaczej. Myślę - z perspektywy pewnego ignoranta graficznego - że nie ma różnicy, czy kolor będzie różnić się o te kilka wartości szesnastkowych w tę czy w tamtą. Coś także mi się zdaje, że wyświetlanie na nowszych modelach laptopów jest porównywalne z wyświetlaniem na najpopularniejszych (nowszych) modelach monitorów (nie znam się, nie bijcie).

A może to monitor źle (czytaj: nieadekwatnie do potrzeb) działa, a nie laptop? ;) Oczywiście, konfiguracja to według mnie ważna sprawa. Przed ewentualnym kupnem bym sprawdził 5 razy, czy jest taka, jakiej potrzebuję.

1

Każdy monitor będzie wyświetlał barwy trochę inaczej i z tym nie wygrasz. Oczywiście mógł byś kupić monitor za paręnaście koła i do tego skaner kolorów, ale na co Ci się to zda, skoro to nie idzie do druku, tylko będzie wyświetlane na innym monitorze, którego precyzji kolorów nie znasz? Musisz to uwzględnić, jak również to, że osoba, która wyświetli stronę może nie widzieć niektórych kolorów, może widzieć tylko w czerni i bieli, albo wcale nie widzieć. Takie sytuacje też trzeba uwzględnić i to jest rola webdesigera i frontend developera by wszystkie takie sytuacje przewidzieć i odpowiednio na nie reagować.

0

Kup monitor. Dla zwiększenia efektywności i komfortu pracy.

http://research.microsoft.com/en-us/news/features/vibe.aspx

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1