mail() - jak złamać linię

0

Witam.

W mailu wysyłanym przez mail() (plain-text) próbuję złamać linię i nic nie daje oczekiwanego rezultatu - może ktoś wie jak to zrobić?
próbowałem:

Z góry dzięki.

0

Jako co wysyłasz?
HTML czy plain?

0

w plain zadziała \r\n
w html oczywiście musisz przestrzegać składni html, więc nową linię możesz uzyskać przez tag <br>, utworzenie nowego elementu blokowego (najlepiej paragrafu) no ale chyba nie muszę Cię uczyć html?

0

Ok, wszystko działa...

Maila wysyłam przez skrypt php który jako argument przyjmuje tekst maila - byłem pewny że wysyła go jako plain (dlatego dziwiłem się że \r\n nie działa), jednak okazało się że w związku z problemem z polskimi znakami mail wysyłany jest jako text/html, dlatego trzeba było wstawić <br>.

Dziękuję i pozdrawiam.

0

Z ciekawości podejrzałem jak to robi GMail. Jak nie ma polskich znaków to jest nagłówek Content-Type: text/plain; charset=UTF-8, jak się pojawiają polskie znaki to Content-Type pozostaje ten sam ale wiadomość jest kodowana i dodawany jest nagłówek Content-Transfer-Encoding: base64. :P

0

Mi coś nie szło z kodowaniem znaków przy text/plain, no ale php wykorzystuje tylko eksperymentalnie, więc jakoś mnie to nie dziwi ;).
Za to przed chwilą poznałem funkcję nl2br :D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1