Odmowa dostępu

0

Siemano. Jeszcze wczoraj wszystko śmigało, program chodził tak jak miał i było wyśmienicie. Potem komputer został sformatowany ale wszystkie potrzebne mi pliki był przeniesione na inny, tymczasowy dysk. Teraz, gdy system jest wgrany na nowo mój program odmawia mi dostępu przy jakiejkolwiek funkcji zmieniającej plik. To znaczy, że sam program mogę wczytać przez "java Main", mogę też używać metod które jako tako nie wykonują żadnych zewnętrznych operacji, ale nie mogę na przykład uruchomić metody która nadpisuje jakiś plik czy nawet "javac Main.java" bo wyskakuje mi błąd Odmowa dostępu.
Czy moje konto mimo tego, że jest administratorem komputera to ma ograniczone prawa? Czy czego to może byc wina?

0

Rozwiązania do wyboru:

  • Wyłącz mechanizm Kontroli Kont Użytkownika w ustawieniach Kont.

  • Uruchamiaj swój program na prawach Administratora (możesz dołączyć do zasobów exeka swojego programu odpowiedni manifest, ktory to wymusi odpowiednim pytaniem na użytkowniku, wygoogluj sobie więcej szczegółów).

  • Uruchamiaj swój program i umieść plik dostepowy w lokalizacji innej niż Program Files, na przykład C:\COSIK\.

0

wszystko działa po przeniesieniu folderu, tak jak powiedziałeś. wielkie dzięki Olesio!

0

Przeniesienie aplikacji nie pomoże jeżeli będziesz pracował na plikach wymagających wyższych praw np. Plikach w program files

0

I właśnie wtedy będę musiał skorzystać jednej z dwoch innych rad Olesia?

0
Czarny Pomidor napisał(a):

Przeniesienie aplikacji nie pomoże jeżeli będziesz pracował na plikach wymagających wyższych praw np. Plikach w program files
Podczas normalnej pracy programu nie powinno się zmieniać/edytować/usuwać/tworzyć plików w Program Files. Jak sama nazwa wskazuje znajdują się tam pliki programów. Pliki użytkownika powinny wylądować w odpowiednim do tego katalogu. Windows ma takie katalogi i każdy user może pisać do takiego katalogu.

Jedyna operacja pisząca do Program Files to aktualizacja/instalacja/dezinstalacja programu i tego powinno się trzymać.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1