Wybór katalogu, ustawienie katalogu startowego

0

Witam
Wykorzystuję SHBrowseForFolder dla wyboru odpowiedniego katalogu, jednak brakuje mi opcji ustawienia katalogu startowego. Czy można w oknie wyboru ustawić inny punkt startu, niż root komputera?

1

Nie wiem jakiego IDE używasz, ale poglądowo albo i do wykorzystanie masz kod modułu, który dołączyłem do tego posta. Pisane i używane to jest przeze mnie w kodach pod WinAPI. Chociaż nie tylko, pod Delphi 7. Są wersje obsługujące ANSI i UNICODE. Teraz masz bazę do kombinacji. A oczywiście katalog startowy można ustalić. A kod jest tak stworzony na bazie dawno wygooglowanych przykładów, że dialogu nie da się zamknąc potwierdzając OK (tylko anulować) dla nieistniejących katalogów. Czyli na przykład nie mozemy wybrać sanegi elementu Komputer, ale D:\ w tej gałęzi już oczywiście można.

1

@zefir - jeśli nie musisz koniecznie rzeźbić w gołym WinAPI to zobacz na funkcje SelectDirectory; Można ustawić nie tylko katalog startowy, ale także tzw. root (jeśli okienko ma blokować możliwość wybrania dowolnego katalogu na wszystkich partycjach), obsługuje WideString i posiada zbiór opcji dodatkowych, więc raczej będzie się nadawać.

0

Bardzo dziękuję za podpowiedzi.
Wykorzystałem najprostszą metodę, czyli:

SelectDirectory('Wybierz katalog', '\', SelectedDir)

dzięki czemu widzi od roota '\' czyli mój komputer (łącznie z miejscami sieciowymi), z wybraniem katalogu wpisanego do SelectedDir
Pozdrawiam

0

Z tego co pamiętam to aby mieć dostęp do każdego miejsca na wszystkich partycjach (plus miejsca sieciowe, dokumenty itd.) to wystarczy podać pusty łańcuch w parametrze Root.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0