Wątek przeniesiony 2015-10-28 09:10 z Java przez bogdans.

Error: Could not find or load main class Aplikacja

0

Witam,

Próbowałem napisać aplikację wg książkowego przykładu, jednakże gdy daję Run wywala mi błąd Error: Could not find or load main class Aplikacja. Wiem, że podobnych wątków było już parę, lecz żaden z nich nie pomógł mi w rozwiązaniu mojego problemu. Proszę o pomoc.
Screen:

0

Dzięki za chęć pomocy, ale tu nie znajdę rozwiązania. Do tego jeszcze nie doszedłem, a nie chcę iść dalej skoro wyrzuca mi błędy. Wg książki w tym momencie należy skompilować żeby działało, a mi nie może znaleźć lub załadować klasy main, która jak widać na załączonym obrazku istnieje, wszystko ma zgodne ze sobą nazwy, nie wyrzuca mi więcej błędów i tak, mam zainstalowane JDK. Więc po prostu proszę o wyjaśnienie mi, skąd bierze się ten błąd.

0

Błąd polega na tym m.in. że używasz eclipse a on tak już ma. Pewnie jak zrobisz clean, usuniesz konfiguracje uruchomieniowe i zrestartujesz IDE to zacznie działać.
Zainstaluj intellij i zapomnij o problemach że środowiskiem.

0

Zapisz plik.

0

No właśnie zależy mi na tym by pozostać przy Eclipse. Oczywiście, że program zapisałem. Już nie mam pomysłu co zrobić żeby to zaczęło działać...

Może zrobiłem błąd pobierając"Eclipse IDE for Java EE Developers", może powinienem pobrać "Eclipse IDE for Java Developers"?

0

Zrobiłeś błąd.

0

okej, to przeinstaluje to i dam znać czy działa, póki co dzięki wielkie :)

0

na tej drugiej wersji też nie działa :( dalej to samo

0

Tak nowy.pngrozpoczynasz nowy projekt?
Zapisujesz plik przed próbą uruchomienia?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1