Algorytm aplikacji okienkowej

0

Witam! Mam do Was takie pytanie. Ogólnie to w szkole dopiero zaczynam ogarniać algorytmy i sposoby ich zapisywania, a wcześniej nigdy tego nie robiłem bo jakoś nie zainteresowałem się. I teraz miałem zadanie zrobić pewien program lub zapisać algorytm rozwiązujący to co miał robić program. No i ja zrobiłem aplikację okienkową i chciałbym napisać teraz jeszcze w schemacie blokowym jak to wszystko krok po kroku się dzieje. I moje pytanie odnosi się do tego, czy możliwe jest zapisanie jak działa aplikacja okienkowa za pomocą schematu blokowego?

Np. jak zapisać, że musi kliknąć jeden lub drugi Button?

Wybaczcie, ale jestem trochę zielony jeśli chodzi o temat zapisywania algorytmów.

0

Można, ale po co?

Zapisuj algorytmy tak jak powinny być wykonane (łącznie z blokami na dane wejściowe, obliczenia itp.). Natomiast zapisywanie jak to następuje w apce okienkowe mija się z celem.

0

A od kiedy działanie algorytmu zależy od interfejsu? o_O Przecież to bez znaczenia czy user podaje dane w konsoli i wciska enter czy wpisuje do textboxów i klika button. Algorytm to jest to "co program robi" a nie "jak wygląda".

0

Diagramy schematów blokowych stosuje się raczej do algorytmów (czyli czegoś bardziej złożonego co ma wszystkie potrzebne dane i wypluwa jakieś dane).

Do interfejsu możesz użyć use case (bardzo wysoki poziom) lub diagramu sekwencji.
Więcej o tym: http://www.codemag.com/article/0203081

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1