Wątek przeniesiony 2015-08-18 08:49 z Webmastering przez dzek69.

Link w divie w innym divie

0

Witam. Otóż mam chyba taki prosty problem. Mam miej więcej taki układ :

<div > < div > <a > tekst</a >< /div> </div>

I teraz chciałbym aby link "rozjechał" się na ten bardziej zewnętrzny div. Z tym wewnętrznym nie ma problemu ( css dla a : display:block width, height:100% ). Ale co zrobić by działało też z zewnętrznym? Odpowiedz: zrob tak samo jak z wewnetrznym mnie raczej nie zadowala,bo używam obu divów aby wyrównać tekst z a ( względem zewnętrznego diva ) więc ustalenie 100% width i height popsuje mi to wyrównanie. Da się to jakoś zrobić ? A może da się jakoś inaczej wyrównać tekst używając tylko jednego diva i tekstu? Prosiłbym o pomoc. Pozdrawiam.

0

Wlep kawałek kodu, a nie taki bałagan i sformatuj go poprawnie.

0

Normalnie to tak ostylowany link w dwóch divach powinien je całkowicie "wypełniać". Zapewne masz gdzieś dodany margin lub padding na divach obejmujących.
Tekst można wyrównać za pomocą m.in. właściwości text-align. Musisz podać więcej szczegółów.

0

Ciężko powiedzieć cos chcesz zrobić. Ma to być po prostu klikalny div z tekstem wycentrowanym wertykalnie i horyzontalnie?http://jsfiddle.net/2bsrfyk5/

0

Dzięki za zainteresowanie. Dokładnie tak jak w przykładach które podaliście ( rozciągnięcie "linku" na całego diva + wycentrowanie tekstu ) z tym że takie rozwiązanie( z line-height ) z tego co wiem pozwoli na wycentrowanie tylko jednej linii tekstu :( Ja nie potrzebuje dużo więcej, ale jednak... Macie może jakieś inne pomysły ? I sorry za formatowanie w pierwszym poście, ale nie mogę już edytować.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0