Jaki program do modyfikacji .exe?

0

Witajcie!
Chciałbym zapytać czy znacie jakiś program dzięki któremu możemy zmodyfikować zawartość pliku .exe? Próbowałem w Resource Hackerze jednak tam tylko zmienić mogę wizualne elementy programu( zmiana tekstu itp.).. Chciałbym dzięki programowi wejść w program i móc pozmieniać niektóre elementy ( na przykład program wyszukuje dane słowo klucz na ebay.pl ,a ja chciałbym urozmaicić i dodać ebay.com :)
Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź

1

IDA Pro.

1

Do modyfikacji kodu najlepszy jest hex edytor i deasembler HIEW.

IDA pozwala na modyfikację, ale jedynie w oknie podglądu hex, HIEW daje o wiele większe możliwości o ile kod modyfikujesz.

Do modyfikacji dowolnych elementów hex edytor HxD.

Pamiętaj, że jak będziesz modyfikował jakieś ciągi tekstowe, żebyś wcześniej przeanalizował ten fragment pamięci, np. darmową edycją IDA, żebyś czasem nie nadpisał jakichś ważnych elementów znajdujących się po stringu (jeśli wydłużasz jego rozmiar).

Weź pod uwagę również różne sposoby zapisywania stringów w binarkach, np. w aplikacjach C/C++ standardem jest, że są one zakończone bajtem 0x00 dla ciągów ASCII (tzw. ASCIIz - zero terminated) i 0x00 0x00 dla ciągów UNICODE. W aplikacjach Delphi przed samym ciągiem zapisany jest jego rozmiar (w zależności od edycji w postaci WORD lub DWORD). Więc jeśli modyfikujesz string pamiętaj o poprawnym zakończeniu lub korekcji jego rozmiaru.

0

Czy Hex Edito Neo może być? czy jednak HxD

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0