Serwer svn i serwer projektu

0

Cześć,

Mam taki o to problem.
Z kumplem mamy robić projekt programistyczny i myśleliśmy o tym, żeby mieć serwer, gdzie obydwaj będziemy się logować i kodzić, ale też, że chcielibyśmy, żeby nasze wypociny były w repo svn (tak, svn - nie git ;)).
Zaznaczam jeszcze, że chodzi nam o projekt nie open source.

Pytanie jakie mam jest następujące: czy można wynająć tylko jeden serwer i tam zkonfigurować svn'a i środowisko programistyczne, czy svn musi być na zupełnie osobnym serwerze?

Dzięki z góry za pomoc!

1

Ostatnio też się rozglądałem za serwerem SVN, to coś mogę powiedzieć. Otóż odpowiedź brzmi: można. Teraz zasadnicze pytanie: jaki to ma być projekt? Chodzi o język i serwer. Większość udostępnia tradycyjne środowisko LAMP i SVN jest tam dodatkiem. Druga opcja to wykupienie Virtual Private Server i tam już samemu stawiasz sobie co chcesz, łącznie z SVN, bazami, serwerami aplikacyjnymi i innymi. Koszt takiego VPN to około 100-120zł rocznie. Można też znaleźć w płatnościach miesięcznych, to na krócej lepsza opcja.

0

Właśnie o takie rozeznanie mi chodziło.
Język C++, a serwer? - Co masz dokładnie na myśli?

0

Zwykle serwer ma hosting dla projektów w PHP i są one dostępne przez stronę. Ty piszesz, że potrzebny serwer, żeby się logować, kodzić i do tego jeszcze SVN. Wydaje mi się, że środowisko powinniście mieć każdy osobno, na swojej maszynie a serwer tylko do SVN.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1