Jakie jest najlepsze IDE do C++?

0

Jakie polecacie najlepsze IDE do c++?

1

XCode, Visual Studio, QtCreator, dokładnie w tej kolejności.

Clion jest jeszcze młody.
Na start poleciłbym code::blocks, ze względu na bardzo prosty interfejs.

0

jak używasz linuxa i masz troche czasu to polecam emacsa nauczysz się lispa a wsparcie dla c++ jest dobre. No i duzy cool factor.

0

@spartanPAGE Masz racje to nie jest pełnoprawne środowisko out of the box ale z dużymi aspiracjami :)
Polecam http://ergoemacs.org/emacs/emacs.html tutaj jest krok po kroku btw nauka nie zawsze musi być gładka i przyjemna.

0

@vpiotr niepotrzebny przytyk :) emacs to jest świetne narzędzie oczywiście do javy czy js są lepsze IDE, ale z c++ radzi sobie bardzo dobrze.

4
Wielki Kaczor napisał(a):

@vpiotr niepotrzebny przytyk :) emacs to jest świetne narzędzie oczywiście do javy czy js są lepsze IDE, ale z c++ radzi sobie bardzo dobrze.

Umiejętność odróżniania programowalnego edytora tekstu od IDE w którym się programuje bywa przydatna w programowaniu.

0

Na start polecam Code::Blocks (codeblocks.org). Później polecam przesiąść się na Eclipse lub Visual Studio, które mają m.in. Refactoring lub na Sublime Text 3 i klepanie poleceń w konsoli lub przez Makefile.

0

@spartanPAGE Słuszna uwaga :) jak pierwszy raz używałem intelliJ to wow świetne IDE ale po ~6 miesiącach denerwowało mnie wyręczanie z wszystkiego :)

1

Moim ulubionym jest Qt Creator. Darmowy, otwarty, szybki, potężny i przenośny. Jeśli nie to Visual Studio z pluginem VAX, tyle, że to moloch, którego nie da się odinstalować [1]

CLion nie znam, XCode tylko dla jabłuszek.

Do małych projektów może być Sublime Text, vim lub nawet Notepad++.

[1] http://stackoverflow.com/ques[...]-uninstall-visual-studio-2010

0

CLion jest świetny o ile ktoś potrafi wytrzymać kilka bugów (choć jest tego coraz mniej). Sam używam, zawiodło mnie kilka razy ale jak wyobrażę sobie finalną wersje tego...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0