Program .bat uruchamiający plik z uprawnieniem administratora

0

Mam program .bat który zmienia zgodność podanego pliku na winXP a następnie uruchamia go.

reg.exe Add "HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Layers" /v "C:\Users\Wojtek\Desktop\ROSETTA.exe" /d "WINXPSP3"
C:\Users\Wojtek\Desktop\ROSETTA.exe

Proszę o pomoc w dopisaniu kodu, który automatycznie zaznaczy na stałe checkbox z właściwości pliku ROSETTA.exe - "Uruchom ten program jako administrator" (zanim dokona zmiany zgodności!)

dodanie znacznika <code> - @furious programming

0

runas /user:administrator C:\Users\Wojtek\Desktop\ROSETTA.exe

0

Po uzupełnieniu twoim kodem program prosi mnie o hasło administratora. Czy nie można zrobić tak, aby tylko zaznaczył wcześniej wspomnianego checkboxa bez wpisywania hasła, jak robimy to normalnie (ręcznie)?
poza tym Pana kod uruchamia aplikację, a ja poszukuję kodu który jedynie zmieni ustawienia, zaś reszta kodu który jest napisany powyżej dokończy resztę (zmieni zgodność i uruchomi)

0

Wiem, że dla Pana jest to chleb powszedni i uzna mnie za nie zbyt inteligentnego, ale naprawdę nie mam pojęcia jak z tego skorzystać. Jestem kompletnym nobem w tej dziedzinie. Korzystałem już z tej strony do zmiany zgodności poprzez kod:
reg.exe Add "HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Layers" /v "C:\Users\Wojtek\Desktop\ROSETTA.exe" /d "WINXPSP3"
Wszystko działa ok jeżeli chodzi o to. Lecz co do zmiany "Uruchom ten program jako administrator" to nie mam bladego pojęcia jak to ze sobą złączyć.
Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu i przepraszam za marudzenie.

0

ze strony powyżej wynika, że wystarczy do Twojego "WINXPSP3" dopisać "RUNASADMIN" czyli w sumie będzie coś takiego:

reg.exe Add "HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Layers" /v "C:\Users\Wojtek\Desktop\ROSETTA.exe" /d "WINXPSP3 RUNASADMIN"
C:\Users\Wojtek\Desktop\ROSETTA.exe
0

Kurcze chyba nie uda mi się tego zrobić :(
Problem jest taki, że gdy ręcznie zmieniam we właściwościach i zaznaczam pole "Uruchom ten program jako administrator" i następnie zmieniam zgodność przez moją aplikację to wszystko śmiga jak należy.

Lecz gdy chce to zrobić (w aplikacji) poprzez zmianę na "WINXPSP3 RUNASADMIN" wyskakuje mi powiadomienie o odmowie dostępu (zupełnie tak samo jak by nic to nie zmieniło)

0

No przecież to działa:

REG ADD "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Layers" /v "C:\katalog\program.exe" /t REG_SZ /d "WIN98 RUNASADMIN" /f

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0