Wątek zablokowany 2015-06-21 17:37 przez ŁF.

Wątek przeniesiony 2015-06-21 17:37 z Java przez ŁF.

Gdzie wysłać program komunikujący się z przeglądarką ?

15

Jak chce zrobić coś typu strony internetowej to gdzie to wysłać ?
Chce by miało normalny adres i by po uruchomieniu strona już działała. No ale nie chce mieć cały czas laptopa podłączonego do prądu !
No i jak zdobyć adres.
Rozumiem że ktoś możę mi uruchomić program na dwóch komputerach ale stawiam na Exceptiony :)

0

WTF

Znaczy się, że co chcesz zrobić? Stronę czy program?

0

1 krok http://goo.gl/ebDz6Y
2 krok tak samo wygląda to na większości darmowych hostingów.

3

Rany ! Chodzi mi o to żeby zrobić coś co będzie się komunikowało z przeglądarką ale nigdy nie czytałem o domenach bo zazwyczaj ludzie się rejstrują na stronie i przesłają pliki. Po prostu chce odsyłać coś jak przeglądarka wysyła POST albo GET.
No a w ostatnim zdaniu chodzi mi o to że ktoś mi już kiedyś coś podobnego tułmaczył ale powiedział że "co bądzie jeśli uruchjomię ten sam kod na dwóch komputerach ?" Więc ja myślałem że po prostu błąd wyskoczy. No tak jak przy ServerSocket chyba jest.

2

PS: jestem w gimnazjum i mieszkam niedaleko Krakowa. Programowania objektowego nauczuczyłem się na youtube ale w C++.
Javy uczę się po trochu i też z youtube i z tąd :)

I lambdy już chyba rozumiem :)

3

To zacznijmy inaczej :). Opowiedz co jako użytkownik chciałbyś zrobić, tylko broń boże nie używaj słów związanych z stroną techniczną.

0

Chce zrobić stronę ale w Java, a właściwie program który będzie zastępował stronę.

1

0.0 umiesz czytać po polsku? Jaki chcesz końcowy efekt osiągnąć?* Bo obawiam się, że idąc w tą stronę, szybko zostaniesz wysłany na marsa przez moderatorów i użytkowników.

*Np chce zrobić serwis w którym, użytkownik może się zalogować a następnie wysłać zdjęcie aby potem móc je pobrać.

0

No taki że wchodzisz w przeglądarkę, wpisujesz adres strony i się otwiera :)

1

No ale skąd jakaś przeglądarka miałaby widzieć, że to akurat u Ciebie działa ten program? :|

1

@Xix tak zwykłej strony ale jak ty nie wiesz jak to działa nawet, to jak chcesz zrobić cokolwiek innego XD. Postaw na razie na darmowym hostingu stronę w html'u.

0

Dobra trochę poczytam ale myślę zę jak bym mił gdzie to przesłać to by zadziałało za pomocom ServerSocket. Jutro tu przyjde znowu.

0

Dobra mam pomysł by zrobić stronę, która będzie przesyłać dalej na inny server. Ale nie w moim domu ! Nie chce by to było u mnie ale nie wiem czy jest coś co mi przechowa cały czas uruchjomiony program i jeszcze będzie miało Javę zainstalowaną !

2

@Xix, mam taką delikatną radę. Weź Ty jakikolwiek kurs i zacznij go przerabiać od początku. Od samych podstaw. Zacznij od programów konsolowych, potem jak już będziesz miał ogarnięte podstawy to zajmij się aplikacjami okienkowymi/prostymi grami 2D. Serio, to zaoszczędzi Ci mnóstwo czasu i zbędnej rozkminy. Bo próbujesz czynić coś czego kompletnie, ale to kompletnie nie ogarniasz na ten moment.

I poczytaj jak działa Internet.

0

Wiem jak tworzyć konsole i jak tworzyć programy okienkowe. Nie wim o co ci tera z chodzi skoro zresztą ani jednej z tych rzeczy nie ma w tym co ja chce zrobić. W takim razie napisz czego mam się nauczyć.

0

Nie troll. To co do Javy rozumiem tylko nie mam gdzie tego dać. Czemu to takie dziwne ?

0

Przedmomentem zanlazłem coś o Java EE. Może to lepszy pomysł niż zwykły ServerSocket ?
Jak to działa ?
Są jeszcze Servlety i onich już wcześniej wedziałem ale z tym pewnie też będzie ten sam problem.

1

@Xix
Jeżeli chcesz coś postawić w JavaEE to najpierw naucz się jej, znalazłem dwa hostingy pozwalające na postawienie takiej aplikacji:
https://cloud.google.com/appengine/docs
http://pivotal.io/platform-as-a-service/pivotal-cloud-foundry
Działają na opcji trial używasz 3 miechy chyba. Później wybierasz płacisz nie, z tego co się orientuję nie będziesz mógł ustawić własnej domeny bo trial jest ograniczony. Możesz za to dostać darmową domene i zrobić tylko przekierowanie na strone tzn wpisując stronę www.xixjavaprogrammer.pl zostaniesz przekierowany na "dsaewqreqw321.io" i tak będzie widać w pasku adresu.

To jest pierwsza opcja

Druga opcja to własny vps. Są firmy, które udostępniają też triale vps'a, ale zazwyczaj nie na tak długo. Stawiasz sobie jakiegoś Glassfisha i działa.

Trzecia opcja to znaleźć jakiś darmowy hosting stron www dostajesz adres serwera ftp i wrzucasz wszystko do swojego katalogu www apache'a nginx'a czy co tam siedzi. Jedynie musisz rzucić Jave i zacząć uczyć się php'a. Ale jeżeli chcesz własnego bloga zrobić to chyba dobra opcja. Wtedy wrzucasz wordpressa i działa.

Jeżeli zdecydujesz się na opcję pierwszą spróbuj znaleźć najpierw w necie jak wrzucić apke na serwer. Tzn postaraj się wyciągnąć coś z neta a nie zakładać kolejny temat na forum skoro w necie jest tyle poradników co do tego.

EDIT:
I jeżeli chcesz postawić własną aplikację tzn z własnym protokołem to tylko opcja 2. Chyba, że chcesz robić to na swoim komputerze, ale że jako masz pewnie router potrzebujesz jakiejś komunikacji z nim naprzykład za pomocą ssh/telnet, aby przekierowywał wszystkie rządania o pobranie treści strony do twojego komputera

0

Php trochę znam i się już uczę ale czy w nim da się uruchomić coś na serverze ?

PS: Teraz rozumiem dlaczego to było takie głupie: http://4programmers.net/Forum/Spolecznosc/Perelki/248700-jak_zrobic_cos_co_bedzie_przechowywac_strony_internetowe?p=1121077#id1121077

ALde znalazłem rozwiązanie :)

0

Jeżeli tak to problem rozwiązany :)
Ale mi się to jaieś dziwne wydaje... Przecież taki program może być na przykład wirusem chayba..

0

Dobra to chyba php ale są jeszcze rubi itd. to może będą lepsze. Na razie php.

0
  1. wchodzisz na dowolny serwis blogowy (np. http://blogger.com )
  2. zakładasz konto,
  3. masz już stronę.

kombinujesz z rubi, php, javą itp. a przecież więcej nie trzeba. Wejść na serwis, założyć konto blogowe i już. Zero programowania.

0

Ja polecam openshift, ponadto jak uda Ci się cokolwiek tam zdziałać samemu(utworzyć bazę danych, własną stronkę) to podniesiesz znacząco swój skill, a także przełamiesz się z angielskim.

https://www.openshift.com/

Możesz utworzyć tu darmowe konto i mieć trzy aplikacje darmowe. Czytaj chociażby stronki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1