Szablon Spring Tool Suite i błąd 404 - o co tu chodzi?

0

Uruchomiłem new Spring Starter Project w Spring Tools Suite i wybrałem

projekt.JPG

To jest szablon wiec wszystko powinno działać po uchomieniu bez dodatkowej konfiguracji.Uruchomiłem home.jsp na serwerze Pivotal tc Server v3.0 - v3.1 at localhost. I dostaje w rezultacie błąd HTTP Status 404. O co tu chodzi ?

0

Wieczorem napiszę jak zajdzie słońce i będę mógł wróżyć z gwiazd...
Może najpierw coś więcej na temat błędu?

0

ok nie bede czekał do wieczora wrzuce screeny co sie dzieje :)

22.JPG

333.JPG

444.JPG

0

Bo robisz jakieś dziwne rzeczy i na oko próbujesz uruchomić plik jsp, a to nijak sie ma do tego co powinieneś robić.
Wygląda jakbyś kliknął na ten plik jsp i dał "run on server", a powinieneś kliknąć na cały projekt...
W tym pliku jsp jest widok który powinien być wysłany z kontrolera. Adres który masz wpisać do przeglądarki to będzie jakieś
localhost:8080/application/cośtam reszte trudno wywróżyć bo nie pokazałeś ani linijki kodu...

0

Jasne , że o to chodziło. W aplikacjach JSF wystarczyło na .xhtml zrobic run server i jechało ale to nie jest dynamic web project z .xhtml :)

0

Tylko że filozofia JSF jest zupełnie inna niż w Spring MVC. W JSF każdy widok niejako sam sobie dba o dane które są mu potrzebne poprzez ciągnięcie ich z managed beanów. W pewnym sensie te widoki są "aktywne" bo są wyzwalaczem do pobrania danych z beanów. Taki trochę model "pull".

Spring MVC działa zupełnie inaczej. Tutaj widoki są statyczne, tzn są renderowane na podstawie przesłanych danych, więc model "push". To kontroler pobiera dane z serwisów i przygotowuje je do formatu wymaganego przez widok a potem przesyła do widoku. Warstwa widoku zajmuje się już tylko biernym wyświetleniem danych które otrzymała.

W efekcie "uruchomienie" pliku z widokiem w JSF ma sens, a w Spring MVC go nie ma. Szczególnie że w Spring MVC ten sam widok może być używany przez wiele kontrolerów, które będą przesyłały mu różne dane do wyświetlenia ;)

0

Zachęcam do korzystania ze spring boota: https://spring.io/guides/gs/serving-web-content/ i odpalania aplikacji jako "spring boot application".
W STS możesz sobie ten projekcik bezpośrednio importować w taki sposob https://spring.io/guides/gs/sts/

Znacznie przyjemniejsze w uzyciu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0