Nauka Javy czy od razu Android? Co jest bardziej optymalne?

0

Witam mam pytanie odnośnie tego, czym chciałem zająć się od zawsze ale jednak przez wiele rozmyśleń do tego nie doszło. Otóż chciałbym tworzyć aplikacje na platformę Android. Nie wiem natomiast czy lepiej zacząć podstawy Javy czy może uczyć się tego wraz z Androidem bo chcąc nie chcą pisze się w tym w samym języku. Znam w początkującym(w mojej ocenie) stopniu C++ oraz miałem styczność z C# i Javą(w niewielkim stopniu). Obiektowość również poznałem wraz z C++. Teraz chciałbym się zająć czymś czym zawsze chciałem. Upatrzyłem sobie książkę "Android w praktyce" wydawnictwa Helion. A więc moje pytanie składa się z dwóch części: pierwsza, czy najpierw zająć się Javą czy mogę równocześnie Androidem oraz czy jeśli Android to ta książka będzie dobra do nauki wraz z praktyką?

0

Zależy jaki jest twój poziom skilla w programowaniu w jakimkolwiek języku.
Jeśli niski to zacznij od prostych programików np SPOJ.
Jeśli już pisałeś w jakimkolwiek języku większe aplikacje okienkowe lub serwerowe to od razu zacznij od Androida, polecam https://www.youtube.com/playlist?list=PLE953C0B85B50AB62

1

najpierw java, inaczej to bez sensu, nie ogarniesz tutoriali, tylko sie bedziesz [email protected]#l

0

Najpierw przeczytaj książke o Javie SE(chodzi o sam rdzeń składnia interfejsy kolekcje itp) i popisz ew. jakieś proste programiki a później android. Nie musisz wszystkiego zapamiętywać,chodzi po prostu żebyś kojarzył i znał podstawy języka.

2

Dołączam się do koalicji "czysta Java na początek".

0

Dzięki za odpowiedź wszystkim sprowadziliście mnie na dobrą strone a zatem zaczynam od Javy :) Serce podobnie mi podpowiadało.

1

Albo coś jest optymalne, albo nie jest, ale na pewno nie może być "bardziej optymalne".

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0