Potrzeba fachowej porady

0

Witam,

Zaznaczam na wstępie, że nie jestem programistą. Zapisałem się na forum, ponieważ potrzebuję fachowej porady. Chciałbym stworzyć pewne oprogramowanie i moje pytania brzmią:

  • Czy coś takie jest w stanie stworzyć jeden programista?
  • jeśli tak to, Ile czasu by mu to zajęło?
  • Ile może to kosztować?
    Poniżej przedstawiam idee działania, bo nie posiadam fachowej wiedzy ani języka:

Główny cel programu: Ograniczenie działania uzytkownika w przeglądarce plików. (Warunek: użytkownik ma do dyspozycji jedynie mysz)

Sposób działania: Umożliwienie użytkownikowi tylko jednego działania, mianowicie aby miał (na poziomie przeglądarki plików) możliwość uruchomić wyłącznie zawarte w tej przeglądarce pliki ".exe". Krótko mówiąc chodzi o to, aby użytkownik był ograniczony jedynie do tego jednego okna i miał możliwość jedynie uruchomienie któregoś z programów. Chciałbym uniemożliwić mu, np: wejście na windows start, wyjście do pulpitu, zamknięcie tej przeglądarki.

Starałem się jaknajzwięźlej opisać temat, jeśli macie jakieś dodatkowe pytania to proszę śmiało pytajcie.

Z góry wszystkim dziękuję za zainteresowanie tematem.

0

W tworzeniu wirusów tu nie pomagają :P
Jeśli chcesz wymusić na userze jakąś akcje, to powiedz do czego ten program ma służyć?

0

Haha, no faktycznie. Nie spojrzałem na to z tej strony;)

Chcę założyć mały biznes - mianowicie symulator wyścigowy. Chcę żeby symulatora nie trzeba było pilnować cały czas i chciałbym zabezpieczyć system od niepożadanych działań użytkownika. po prostu urządzenie będzie stać w osobnej salce i nikt go nie będzie miał przez cały czas na oku. Chciałbym aby dopiero po podpięciu klawiatury i wciśnięciu jakiegoś klawisza można by było wyjść z tego okna. I chciałbym aby służył do odpalenia tylko gier które udostępnie w tym folderze. (Najprawdopodobniej na pocżątku tylko gra rFactor2 bo tylko oni sprzedają licencje komercyjne w rozsądnych pieniądzach)

Pozdrawiam Serdecznie

1

To się nazywa whitelisting. Poszukaj oprogramowania, które to robi (nie siedzę na Windzie więc nie znam). Na pewno będzie tego multum.

0

Ok. Dziekuje za pomoc.

0

Przelacz uzytkownika na goscia...

0

Witam Ponownie.

Mam problem, chcialem zrobic maly test bialej listy i w gpedit.msc dodalem na biala liste tylko explorer.exe. Zblokowalo mi to caly komputer lacznie ze wspomnianym gpedit.msc. Jak dostac sie teraz do tego i cofnac te zmiany? Prosze o pomoc, mam z tym duuzy problem. Niestety zrobilem to na poziomie administratora

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0