Projekty opensource dla początkujących

0

Witam,

uczę się programowania w javie, aktualnie znajomy polecił mi próbę znalezienia jakiegoś projektu typu opensource, żeby nabyć doświadczenia. Chciałem zapytać czy ktokolwiek kojarzy jakieś aktualne projekty opensource w oparciu o javę prowadzone przez lub z działem polaków? Próbowałem trochę poszperać w googlach ale niestety zakończyło się to fiaskiem, bo wszelkie wyniki były datowane przed 2013 rokiem. Czy ktoś będzie w stanie polecić mi jakieś projekty (nawet zagraniczne) które będą dobre dla człowieka, który dopiero co zaczął swoją przygodę z programowaniem? Do tej pory wykonałem aplikację, która wypełnia jeden dokument xls na podstawie innego dokumentu xls (korzystałem z biblioteki apache poi).

pozdrawiam :)

0

Czy jest to temat tylko dla Javy, czy ogólnie opensourców?
Jeśli to drugie, to niedługo (po dokończeniu i wyczyszczeniu kodu) wstawię AK w C++, która pozwala lepiej oceniać szanse w Pokerze.

0

Raczej szukam czegoś w Javie, ponieważ to jest technologia, której chciałbym się rozwijać, o C++ nie mam pojęcia, ale jeśli nie uda mi się znaleźć namiarów na żadne projekty javowe, to ze względu na chęć nauczenia się programowania, mogę spróbować podjąć wyzwanie w C++

0

Podłącze się pod temat. Czy możecie polecić programy open source jako pewien wzór projektu, wykorzystujące dobre praktyki programistyczne. Szukam programów w C/C++.
Jak na razie przejrzałem GNU Coreutils.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0