Uruchomienie jednej z wielu form w jednym solution

0

Witam. Mam takie pytanie. Mam aplikacje w której główne MENU to jedna forma i z tego menu wybieramy opcje które przełącza nas na inne formy. Z powodu wygody te osobne "podmenu" pisałem na innym komputerze a potem dodawałem na innym do tej głównej formy do jednego solution. Dla przykladu mam forme glowna Form1 i podrzedne Form 2 i Form3. Porobiłem sporo zmian w tych formach i teraz chciałbym wyeksportować Form 2 żeby działała jak osobny program, ponieważ chciałbym z powrotem wrócić z nią na wygodny komputer. Czy jest to możliwe bez tworzenia nowego solution i przekopiowywania kodu? Jakaś opcja? Exclude tylko wywala mi forme z projektu. Pozdrawiam.

0

Przechodzisz do folderu z projektem kopiujesz Form1.cs, Form1.Designer.cs, Form1.resx, później dodajesz to jako nowy item. Nie próbowałem ale powinno działać.
A czemu nie możesz przenieść całego solution?

0

Dzięki. Myślałem może że jest jakaś opcja kompilowania tylko jakiejś części jeśli nie jest zależna od reszty. Ale takie rozwiązanie też jak najbardziej mi pasuje.

Szybciej mi się testuje jak mogę sobie zmieniać tylko jedno "Podmenu". Poza tym główny panel aplikacji sczytuje dane z maszyny CNC i korzysta z ich bibliotek i jeśli nie ma połączenia z maszyną to się wysypuje. Łatwiej mi pracować osobno.

Po drugie właściciel maszyny chce żebym przeniósł mu niektóre elementy aplikacji jako osobne aplikacje na jego komputer do biura żeby nie musiał stać przy maszynie jak sobie konfiguruje pracę nad danymi cyklami (np. tabela danych narzędziowych 12 na 14), a później na pendrivie sobie przenosił z biura.

0

To znaczy jeśli chcesz skompilować tylko jedną formę to możesz wyodrębnić te pliki tak jak pisałem wcześniej, dodać do nowego projektu i w pliku (piszę z pamięci) Program.cs zmienić ostatnią linijkę, będzie coś w stylu Run(new Form1()) na nazwę swojej formy, jeśli nie jest taka sama.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0