Java, ale w która stronę? Co powinienem trenować?

2015-02-10 09:09
0

Jestem początkujacy w Javie ale jakies podstawy mam z niewielką pomoca internetu i ksiazek potrafię tworzyc aplikacje desktopowe z uzytkownikami, interfejsem graficznym Swing, logowaniem,zapisywaniem stanu obiektow itp. rozumiem dziedziczenie,klasy,kolekcje i wszystko to co jest w ksiazce Java Podstawy (chociaz napewno powinienem dokształcic sie w wątkach i wyjątkach). Jestem na takim etapie ze nie wiem co dalej powinienem trenować dlatego prosba do bardziej doswiadczonych o wskazanie najlepszej sciezki (co teraz jest najbardziej potrzebne) i dodanie na czym powinienem sie skupic przy kazdej pozycji :).

1.JavaSE - aplikacje desktopowe interfejs Swing + polaczenie z bazami danych SQL lub z czyms jeszcze ?
2JavaEE - tworzenie aplikacji webowych ?
3.JavaFx - bardzo dobrze wygladajacy interfejs uzytkownika mozna przy pomocy scene builder tworzyc naprawde fajne aplikacje.

Pozostało 580 znaków

2015-02-10 09:10
0

Jesteś wciąż dość wcześnie, żadna z tych pozycji Ci nie zaszkodzi

Pozostało 580 znaków

2015-02-10 09:21
1

To trochę niepasujące zestawienie. JavaFX + Swing są w Javie SE, a Java EE to nadbudówka JSE.
Patrzysz też pod złym kątem. JavaFX+Swing to zwykłe biblioteki dla których ogarnięcie podstaw zajmie Ci 1 dzień, a potem już tylko klepiesz z dokumentacją. Jest wiele innych bibliotek które są równie rozbudowane i które poznasz w przyszłości. Dlatego nie ucz się z myślą że będziesz np. Programistą Swing, czy programistą JavaFX. Kiedyś przyjdzie szef i powie że chce aplikację okienkową w technologii xxx i wtedy się jej nauczysz i zrobisz.

Jeżeli chodzi o kierunki jakie w javie są najpopularniejsze to:

  • JEE + spring - Budujesz wielkie aplikacje za grubą kasę dla biznesu.
  • Android - Tutaj musisz nauczyć się natury androida.

To nie są oczywiście jedyne możliwości ale od nich bym zaczął. Oczywiście musisz mieć solidne podstawy JSE.

Pozostało 580 znaków

2015-02-10 12:16
0

OK rozumiem a czy z moją jakby nie było skromną wiedzą o Java mam szanse załapać Springa np z ksiązki Spring w Akcji. Potrzebuje info od poczatku : co to jest ?, do czego mozna wykorzystac ?. Jest bardzo dużo tutoriali ale ja zdecydowanie wolę ksiązki (przynajmniej na poczatek nauki) poniewaz pokazuja co po kolei powinienes wiedziec zeby załapac kolejne obszary.

podstawowy springa są dość proste, radzę spróbowac ;] - karolinaa 2015-02-11 23:25

Pozostało 580 znaków

2015-02-11 22:49
unoquatrono
0

nie ma opcji zrozumieć spring-a bez podstaw javy a co dopiero bez podstaw elementarnej wiedzy na temat działania protokołów internetowych; chyba że chcesz być bezmyślnym programistom który jak wytresowana małpa klepie controllki.

edytowany 1x, ostatnio: furious programming, 2016-12-13 18:26

Pozostało 580 znaków

Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0