Witam,
tworzę pewien projekt, dość rozległy. Składa się z kilku części, napisane w innych językach programowania. Aczkolwiek pytanie w głównej mierze dotyczy części pisanej w PHP ( strona WWW ).
Aktualizacje skryptu PHP wypuszczam średnio raz na dwa tygodnie i za każdym razem przygotowuje dwie wersje. Pierwsza wersja to update z poprzedniej wersji, zawiera tylko pliki wyedytowane + krótką "instalkę" w celu wprowadzenia zmian w bazie czy wymuszeniu na posiadaczu skryptu usunięcia niektórych, niepotrzebnych już plików. Druga wersja to paczka full zawierająca wszystkie pliki wraz z pełnym skryptem instalacyjnym.

Na dzień dzisiejszy te paczki przygotowuje ręcznie, ale jest to co najmniej godzina roboty. Używam programu merge do wyszukania różnic pomiędzy obecnym stanem projektu, a jego poprzednią wersją. Ręcznie kopiuje zedytowane pliki do katalogu update nowej wersji. Potem tworzę cały changelog wraz z zedytowanymi plikami. Ogólnie sporo zabawy.

No i zacząłem się zastanawiać, czy nie dało by się tego jakoś szybciej zrobić. Czy tu przypadkiem nie chodzi o coś takiego jak "system kontroli wersji"? Czy to nie tego właśnie szukam?

W skrócie: szkoda mi czasu, na ręczne kopiowanie zmienionych plików, tworzenie paczki, tworzenie changelogu. Chciałbym to jakoś przyspieszyć. Czy jest to możliwe?