Konwersja kodu z PHP na C lub podoby język

2015-01-15 18:47
0

Cześć Wszystkim.
Mam dość poważny problem związany z wydobyciem danych zawartych w pliku o rozszerzeniu TRACK (tak na prawdę jest to zestaw danych zapisany w szablonie XML struktura DOM). Problem polega na tym że do tej pory działałem w środowisku C oraz PHP na platformie Odmiany Linuxa (Debian napisany wg pewnego psora...) i mam napisać ten program tylko dla środowiska Firmy Microsoft (najlepiej Win7).
Pomyślałem najpierw o wykorzystaniu MySQL i zrobienia w ten sam sposób czyli konwersja php na php windowsowskiego, jednak mistrzu profesor wpuścił nas w kanał i używał także swoich autorskich komend i nie wiem jak sobie z nimi poradzić.
Moje pytanie brzmi następująco:
1)Za pomocą jakich bibliotek (a może parserowania) najlepiej jest operować na plikach XML w c++? lub
2) Czy może jednak jest lepszy sposób i bardziej odpowiedni (w miarę nietrudny do nauczenia) język programowania, który pozwoli mi wykonać to zadanie?

Cała sprawa polega na wyciągnięciu danych z XMLa do tablic. Następnie wykonanie ciągu obliczeń ( cały schemat i sposób obliczeń jest wykonany w PHP z fragmentami C. i wygenerowaniu pliku wyjściowego w odpowiednim formacie.

ja bym zrobił w Pythonie plus jakieś Beautiful Soup, ale pytanie czy znasz Pythona. - LukeJL 2015-01-15 19:19

Pozostało 580 znaków

2015-01-15 19:36
1

Z tego co zrozumiałem, to profesor chce okienkową windowsową aplikację?
Jaki to problem, żeby skorzystać z PHP w Windowsie?

Napisz to w http://wxphp.org/

Jeśli chcesz w C++, to chyba najsprawniej Ci pójdzie w Qt Creatorze.

Python też może być, wspólpracuje w Qt Designerem :)

edytowany 2x, ostatnio: Spine, 2015-01-15 19:39

Pozostało 580 znaków

2015-01-16 07:35
0

O dzięki za wskazówki. Tak, dokładnie. ma być to aplikacja okienkowa najgorsze ze z dobre dwa lata takich nie robiłem już a i tylko w javie to było. Możesz coś więcej opisać tego Qt Creatora oraz wxphp? Został mi miesiąc na wykonanie programu... ;/ Python coś tam go kojarzę z Blendera ale tylko na zasadzie skopiuj skrypt ->lekko zmień-> wklej skrypt.

Pozostało 580 znaków

2015-01-16 09:12
1

Ściągasz, instalujesz i działasz ;)

Do wxPHP o dziwo nie znalazłem żadnego normalnego video tutorialu, ale jest do GTK:
https://www.youtube.com/watch[...]wJZ-Y_8MysVSA3mJJ&index=3

Tutaj masz do Qt Creatora po kolei:

Pozostało 580 znaków

2015-01-16 12:09
0

LukeJL Pythona praktycznie nie znam. Tyle co próbowałem w GE Blendera jak obsłużyć myszkę i dodać celownik tzn gotowe skrypty i trochę bawienie się na nich. ale sam nie jestem w stanie napisać samodzielnego programu w tym języku.

Dzięki Spine za tutki. Wyglądają całkiem przystępnie zobaczymy z parę dni czy ogarnę temat ;)

Chyba jednak potrzeba mi jakiegoś przewodnika abym sie wtrawił w tego Qt Creatora. tzn nie bardzo pamietam a i nie wiem od czego zacząć.
Potrzebuję opisu składni kodu w tym programie. potrzebne funkcje: pobranie danych z 3 plików (każdy do osobnej tabeli danych wielowymiarowych) obróbka danych (czyli sortowanie). Najważniejsze dane posiadam w pliku w formacie xml więc tez bym potrzebował dowiedzieć się jak powiązać pracę na takim pliku w tym Qt. Ech nie myślałem że az taka jest róznica między c a c++ ;|

edytowany 4x, ostatnio: ShinzuSenior, 2015-01-20 20:14

Pozostało 580 znaków

Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0