Który język spośród dwóch wybrać do nauki?

Pijany Szczur
2015-01-11 20:34
Pijany Szczur
0

Witam! Jako, że jestem nowy i trochę tylko "liznąłem" C++, Python'a i PHP mam takie pytanie, otóż jaki wybrać język jako pierwszy do nauki? Na tym forum przeczytałem, że PHP nie poleca się jako pierwszy język więc C++ czy Python? proszę o odpowiedzi z logicznym uzasadnieniem. ( Pythona może troszkę więcej liznąłem ale to dzień - dwa dni naui różnicy )

Pozostało 580 znaków

2015-01-11 20:48

Rejestracja: 10 lat temu

Ostatnio: 7 godzin temu

Lokalizacja: Redmond, WA

0

C++ - większość języków jest b. podobna do niego: Java, C#, C


░█░█░█░█░█░█░█░█░█░█░█░
Raczej C++ jest podobny do C niż na odwrót. I sądzę, że znaczna większość języków jest absolutnie niepodobna do C (chyba, że masz na myśli {}). - hauleth 2015-01-11 21:22

Pozostało 580 znaków

2015-01-11 21:19
Moderator

Rejestracja: 12 lat temu

Ostatnio: 1 dzień temu

0

Z tych dwóch polecił bym Ci Pythona. Dlaczego?

  • prostszy
  • mniej udziwniony
  • chcesz się nauczyć programować a nie języka, więc język nie ma zbytniego znaczenia

Jednak z mojej strony polecił bym Ci MIT Scheme. Dlaczego?

  • bo Python ma problemy z wersjami (Python 2 vs 3)
  • bo książki do Pythona z reguły uczą Pythona, nie programowania
  • bo Scheme wymusza na tobie myślenie, a nie umiejętność przeszukiwania pip'a
  • bo chcesz się nauczyć programować a nie języka, więc język nie ma zbytniego znaczenia, tylko materiały
  • bo jest świetna książka (Structure and Interpretation of Computer Programs)

Wady Scheme?

  • prawie nigdzie się go nie używa (ale jego pochodnych jak Racket czy Clojure już tak)
  • (jest (lispem) (więc będzie (mnóstwo nawiasów))) ale idzie się przyzwyczaić szybko (jak się zrozumie dlaczego tak jest)

edytowany 1x, ostatnio: furious programming, 2015-01-11 21:20

Pozostało 580 znaków

2015-01-11 21:22

Rejestracja: 7 lat temu

Ostatnio: 3 miesiące temu

0

Jeżeli jesteś osobą gotową zainwestować dużą ilość swojego czasu i nie zniechęca Cię w nauce nowych rzeczy fakt, że na widoczne i satysfakcjonujące efekty swojej nauki będziesz musiał trochę poczekać, to wybierz C++. Choć jest językiem stosunkowo trudnym dla początkującego programisty, to, o ile starczy Ci samozaparcia, przy sumiennej jego nauce nauczysz się wiele i przyswajanie kolejnych języków nie sprawi Ci znacznych trudności.

Jeżeli jesteś osobą, która woli obserwować efektowne wyniki swojej nauki, w krótkich interwałach czasowych, i wolisz wyrażać jedną myśl jednym słowem, a nie dwustu wyrazowym monologiem, to wybierz Pythona. Jest do język bardzo prosty tak do nauki, jak i do pracy, nawet przy złożonych problemach. Jeżeli jednak będziesz go wykorzystywał stricte do implementowania rozwiązań swoich problemów, a nie będziesz się nadto zagłębiał w jego strukturę, to późniejsze przejście np. na C/C++ może przysporzyć więcej trudności, niż w sytuacji odwrotnej.


The quieter you become, the more you are able to hear.

Pozostało 580 znaków

2015-01-11 22:02

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 9 miesięcy temu

Lokalizacja: Wrocław

0

Będąc jeszcze w technikum zaczynałem od Pascala - jest bardzo łatwy do zrozumienia i szybko na nim łapie się podstawy programowania. Jednak Pascala zaczynaliśmy od pisania algorytmów na karce papieru zanim usiedliśmy do komputerów. Może i brzmi dziwnie, jednak naprawde solidnie przygotowuje do nauki kodowania. Następnie przeskoczyliśmy od razu na C++, w międzyczasie "bawiąc się" w pisanie makr pod Excelem. Programowania uczymy się poznając ogólne zasady i składnię, bez różnicy w jakim języku.
Moim zdaniem C++ jest troche wymagającym językiem jak na początek i może Cię zniechęcić do dalszej nauki. Z drugiej strony, jest wiele książek i kursów, w których znajdziesz coś dla siebie. Wiele z nich jest dostępna w internecie (m.in. na chomiku).
Żeby nauczyć się programować, warto zacząć od czegoś łatwego żeby zrozumieć podstawę. Jak wiele umiesz z tych języków? Co to znaczy "liznąłem"?

edytowany 2x, ostatnio: JuniorPP, 2015-01-12 19:26

Pozostało 580 znaków

Pijany Szczur
2015-01-11 22:06
Pijany Szczur
0

wybrałem C++ ponieważ zaparcie mam i czasu też dużo. Jednak już mam 1 problem, ponieważ pobrałem Code::Blocks i po swoim 1 projekcie mam takie coś w konsoli, Proszę o pomoc.
http://scr.hu/4jpl/3noyw

Pozostało 580 znaków

Pijany Szczur
2015-01-11 22:08
Pijany Szczur
0

JuniorPP C++ trochę w szkole na zajęciach dodaktowych się uczyłem a Pythona samodzielnie od kilku dni się uczę ale nie wiem co wybrać. Dla mnie najważniejsze jest żeby nauczyć się języka tego który mi się przyda, czas nie ma znaczenia ponieważ mam go bardzo dużo.

Pozostało 580 znaków

2015-01-11 22:21

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 9 miesięcy temu

Lokalizacja: Wrocław

0

Umiejętność kodowania w C++ ostatecznie przekłada się na łatwość w przestawieniu się na inne języki programowania. A co do twojego problemu, to na Linuxie troszke inaczej wygląda kompilowanie programów C++. Nie pamiętam dokładnie i nie chcę wprowadzać w błąd, dlatego odsyłam do poszukiwań w google. Kilka prostych komend w terminalu, których nie mogę sobie przypomnieć.

Pozostało 580 znaków

2015-01-12 00:00
Moderator Delphi/Pascal

Rejestracja: 8 lat temu

Ostatnio: 40 sekund temu

Lokalizacja: Tuchów

0

Pijany Szczur - ten wątek dotyczy wyboru jednego z dwóch języków do nauki; Więc jeśli masz jakikolwiek problem z kodem - załóż nowy wątek, gdzie dokładnie opiszesz co masz, co się dzieje złego i czego oczekujesz.


edytowany 1x, ostatnio: furious programming, 2015-01-12 00:01

Pozostało 580 znaków

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0