Nazewnictwo zmiennych w Javie - kilka wątpliwości

2014-12-18 14:48
0

Mam kilka wątpliwości odnośnie nazewnictwa w javie, mianowicie:

 1. Jak mam finalne NAME, DESCRIPTION i VALUE to przy robieniu metod (a w tym przypadku raczej konstruktora) zmienne (czy stałe?) też zgodnie z koncepcją Javy muszą być one oznaczone jako final i pisane z wielkich liter? Czy jednak tak jest dobrze:
public Weapon(String name, String description, int value)
  {
    this.NAME = name;
    this.DESCRIPTION = description;
    this.VALUE = value;
  }

??

Eclipse zaproponował coś takiego: //przykład z innej klasy jak coś

public Skill(int vALUE)
  {
    super();
    VALUE = vALUE;
  }
 1. Getter wtedy też będzie getNAME() czy normalnie getName()?

W tym przypadku mając private final String NAME eclipse proponuje to pierwsze. O ile tutaj to w miarę wygląda, to to już jakoś tak mniej przyjemnie dla oka: getFRACTION_UNITS_NAMES(). Tak ma być?

 1. Jeżeli w jakiejś klasie mam sporo etykiet (JLabel) i wiem, że żadnej nie będę modyfikował, to znaczy że mam wszędzie dawać final? Czy to będzie trochę bez sensu i po prostu powinienem dawać final tylko tam, gdzie po prostu chcę mieć pewność, że mi się nie zmieni referencja do czegoś?

Pozostało 580 znaków

2014-12-18 14:56

Ad 1,2.
Z dużych liter piszesz tylko stałe, czyli zmienne finalne i statyczne. One nie zmieniają się w ciągu całego działania programu. Nie musisz tworzyć do nich getterów. Wystarczy oznaczyć je jako public. Istotne - stałe muszą być immutable. Jeżeli jest to stała instancyjna nazywasz ją tak samo jak zwykłą zmienną i wtedy problem nazewnictwa getterów odpada.

Ad 3.
JLabel możesz oznaczyć jako final jeżeli wiesz że referencja się nigdy nie zmieni. Nie będzie ona jednak niezmmiena i np. text można zmienić. Tak naprawdę nie ma tu większego zysku.

Pozostało 580 znaków

2014-12-18 15:00
0

Właśnie nie miałem pewności, czy stała może być po prostu finalna, czy musi być zarówno finalna i statyczna. Dziękuję za odpowiedź.

Pozostało 580 znaków

Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0